Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Fenerbahçe efsanesi dönüyor

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 639
33
Fenerbahçe efsanesi dönüyor

12 Şubat—  Fenerbahçe Gençlerbirliği karşısına da son maçlarında sergilediği alışılagelmiş baskıcı ve çabuk futboluyla başladı. Öyle ki lig...


Mustafa Denizli öncelikle takıma şu özelliği kazandırmış. Önce topu kazan... Topu kazanmanın ise baskıcı ve çabuk oyundan başkaca bir çözümü de yok. Galatasaray’ın başarısı da bundan kaynaklanmıyor muydu?

       Fenerbahçe’nin her fırsatta topu kazanmasının önemi, orta sahada teknik üstlüğe sahip çok sayıda futbolcu bulundurması nedeniyle daha da önem kazanıyor. Revivo, Lazetiç ve Ogün gibi kozlarıyla Gençlerbirliği kendine gelme olanağı bulmadan bütün atakları başlatıp golü arayan takım oldu Fenerbahçe.

       Şu bir gerçek... Artık ligin Gençlerbirliği gibi nitelikli takımları bile Fenerbahçe’den tedirgin oluyor. Kanıt mı? Gençlerbirliği oyuna kontratak futboluyla başladı. İlk golü yemesine karşın bu oyun anlayışında ısrar etti. Ancak ikinci golü yedikten sonra Fenerbahçe’nin üstüne gitmeye çalıştı.

       Ama koskoca kupa finalisti Gençlerbirliği 90 dakika boyunca bir iki gol pozisyonu üretebildi.

       Serhat ve Rapaiç’in iyi oynamalarına karşın kendilerinden beklenen düzeye çıkamamaları, Fenerbahçe’yi gol pozisyonu üretmede zaman zaman sıkıntıya düşürmedi değil. Bu denli baskılı ve çabuk futbola düşen net gol pozisyonu sayısı biraz daha yüksek olmalıydı.

       Sonuçta bu denli iyi Fenerbahçe içinde kusur aramak da doğru değil. Ama bir gerçeğin altı çizilmeli. Baliç’e sinirlenmemeyi öğretmeyi kafasına koyan Denizli, aynı dersi gereksiz sarı kartlara neden olan futbolcularına da vermeli.

       

       

       

Ntv

12 Şubat—  Fenerbahçe Gençlerbirliği karşısına da son maçlarında sergilediği alışılagelmiş baskıcı ve çabuk futboluyla başladı. Öyle ki lig...