Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

FIFA yönetmelikleri açıkladı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 131
21
FIFA yönetmelikleri açıkladı

FIFA daha önce açıkladığı uluslararası transfer yönetmeliğinin en geç 1 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacağını açıkladı....


Yeni uluslararası yönetmeliğe göre sözleşmesi biten futbolcular istedikleri kulübe gidebiliyorlar. Sözleşmesi sürdüğü halde başka bir takıma giden futbolculara ise dört ay futbol oynamama ve eski kulubüne tazminat ödeme gibi yaptırımlar getirildi.

       FIFA, ulusal federasyonların verdikleri doping cezalarının tüm dünya çapında geçerli olacağını açıkladı. Buna karşın son haftalarda Avrupa’da yaşanan pasaport sahtekarlığı nedeniyle verilen cezalar sadece o ülkeyi kapsayacak. Bu futbolcular başka bir ülke liginde veya milli takımlarında oynayabilecekler.

       FIFA, iptal edilen kulüpler şampiyonasına davet edilen kulüplere ödenen tazminatın 750 bin dolara çıkartılmasına da karar verdi. Bu durumdan yararlanacak olan Galatasaray da daha önce kasasına giren 500 bin doların yanısıra FIFA’dan 250 bin dolar daha alacak. Bağlı olduğu pazarlama şirketinin iflası ile zor durumda kalan FIFA’nın kaybının 28 milyon dolar olduğu açıklandı.

       FIFA Başkanı Blatter, masrafları kısıp gelirleri artırarak önümüzdeki yıl içinde bu kaybı telafi edeceklerini söyledi. Öte yandan Güney Amerika Futbol Federasyonu, yine Buenos Aires’te yaptığı toplantının ardından, daha önce bir yıl ertelendiği açıklanan Copa America’nın daha önceden planlandığı gibi bu yıl yapılmasına karar verdi. Güney Amerika’nın güçlü takımlarından Arjantin ise Copa America’ya katılmayacağını açıkladı.

       

       

Ntv

FIFA daha önce açıkladığı uluslararası transfer yönetmeliğinin en geç 1 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacağını açıkladı....