Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Filistinde bir ölü daha

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 761
86
Filistinde bir ölü daha

Üç gün önce Gazze Şeridi’nde İsrail birlikleri tarafından vurulup ağır yaralanan bir sivil savunma görevlisi bugün hayatını kaybetti....


Olay sırasında bir Yahudi yerleşim bölgesini korumakta olan askerlerin açtığı ateş, Ebu Aoun’un kullandığı kamyonun arkasındaki bir sivil savunma görevlisinin de anında ölmesine neden olmuştu. Filistinliler, Gazze Şeridi’nin anayolunda gitmekte olan kamyonun üzerinde, “resmi araç” işaretinin olduğuna dikkat çektiler.

       Vuruluşunun üçüncü günüde ölen Ebu Aoun’un cenazesi, bugün Gazze’de, bir Yahudi yerleşim bölgesinin serasında çalışırken Filistinliler tarafından vurulan bir başka şiddet kurbanıyla birlikte kaldırılacak. Bir başka cenaze töreniyse, Batı Şeria’daki bir çatışmanın ortasında kalarak ölen çocuk yaştaki bir Filistinli için yapılacak. Bu arada, Batı Şeria’nın Ramallah kentinde dün vurulan ve öldüğü yolunda haberler çıkan 16 yaşındaki bir Filistinlinin halen hayatta olduğu hastane yetkilileri tarafından açıklandı.

       

WASHINGTON’DA UMUT YOK

       Washington’daki görüşmelerde de barış umudu tükenmeye yüz tuttu. Dün gece dört buçuk saat toplantı yapan Filistin kabinesi, İsrail’in hiç bir konuda orta noktayı bulmaya yanaşmadığına dikkat çekti. Yapılan açıklamada, “İsrail Hükümeti, hala askeri bir çözüm üzerinde duruyor ve halkımıza karşı şiddet kullanmaya devam ediyor. İsrail’in bakış açısında hiç bir değişiklik görmüyoruz” dendi. Filistin delegesi Yaser Abed Rabbo, görüşmelerin bir noktasında iki tarafın Kudüs konusunda anlaşmaya yaklaştığını, fakat İsrail tarafı kendinden hiç bir şey vermeye yanaşmadığı için bu olasılığın ortadan kalktığını söyledi.

       Tarafların, Filistinli mülteciler konusunda da çok farklı öneriler getirdiği bildirildi. Filistin, İsrail’in kurulduğu bölgeden sürgün edilen veya kaçmak zorunda kalan mültecilerin, aileleriyle birlikte geri dönmelerini önerirken, İsrail bunu kesinlikle reddediyor.

       

       

       

Ntv

Üç gün önce Gazze Şeridi’nde İsrail birlikleri tarafından vurulup ağır yaralanan bir sivil savunma görevlisi bugün hayatını kaybetti....