Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Ford Otosan projelerini sürdürüyor

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 236
31
Ford Otosan projelerini sürdürüyor

Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Şatıroğlu, krize karşılık geleceğe yönelik projelerin devam ettirildiğini söyledi....


Yeni Ford Transit projesinin kriz dönemlerinin başına denk geldiğini de belirten Şatıroğlu, “Herşeye rağmen planlandığı günde bu araçlarımız satışa sunuldu. Ürün geliştirme projelerimiz bütün hızıyla devam ediyor. Konya, Türkiye turunun 14. durağı konumundadır. Bundan sonra Fethiye, Muğla, Denizli ve Antalya da tanıtım toplantılarımız devam edecek” diye konuştu.

       Ekonomik krizin, çalışan ve yöneten arasında dayanışmayı ortaya çıkardığını da anlatan Şatıroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

       “Bütün otomotiv sektörü üretiminde, yüzde 72 azalma meydana geldi. Kriz ortamında üretim adedi düştüğü halde, bizim pazar payımız artıyor. Bu nedenle ihracata daha fazla ağırlık veriyor ve daha fazla iş alıyoruz. Esas ihracatımız 2002 yılının ikinci yarısında Kocaeli’ndeki fabrikamızın tam kapasite çalışmasıyla gerçekleşecektir.”

       Otokoç Konya Şube Müdürü Engin Kalyon da, yaptığı açıklamada, Konya’da bulunan tesislerin 11 bin metrekare alanda hizmet verdiğini kaydederek, “Konya, Ford’un önem verdiği bir ilimiz. Bu nedenle bizden Ford’un çok şey beklediğini bilyoruz. Özellikle hizmet kalitemizi artırarak, vatandaşa en iyisini sunmaya çalışacağız” dedi.

       Ford Transit’in tanıtımı amacıyla 19 ili kapsayan ve yaklaşık iki ay sürmesi beklenen “Türkiye Turu” tanıtımının Konya bölümünde Yeni Ford Transit minibüsleri tanıtılarak test sürüşleri gerçekleştirildi.

Ntv

Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Şatıroğlu, krize karşılık geleceğe yönelik projelerin devam ettirildiğini söyledi....