Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Fransız işadamlarından Türkiye çıkarması

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 839
170
Fransız işadamlarından Türkiye çıkarması

Fransa İşadamları ve Sanayicileri Derneği üyesi işadamlarından oluşan bir heyet, bugün temaslarına başlıyor....


MEDEF Başkanı Ernest-Antoine Seilliere başkanlığındaki yaklaşık 70 kişilik heyet, İstanbul ve Ankara’da temaslarda bulunacak. Heyette başta Renault Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk-Fransız İş Konseyi Eşbaşkanı Louis Schweitzer olmak üzere birçok Fransız şirketinin üst düzey temsilcileri yer alıyor.

       MEDEF heyeti, 12 Temmuz Perşembe günü İstanbul’da TÜSİAD üyeleri ile biraraya gelecek ve İMKB’yi ziyaret edecek. 13 Temmuz Cuma günü Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret edecek heyet için Fransa Büyükelçiliği’nde verilecek öğle yemeğine onur konuğu olarak Devlet Bakanı Kemal Derviş davet edildi. Aynı gün heyetin Başbakan Bülent Ecevit tarafından da kabul edilmesi bekleniyor.

       Yine 13 Temmuz günü MEDEF Başkanı Seilliere ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Ankara’daki Fransa Büyükelçiliği’nde bir basın toplantısı düzenleyecek. Özilhan ile DEİK Türk-Fransız İş Konseyi Başkanı Aldo Kaslowski, aynı günün akşamı MEDEF heyeti onuruna İstanbul Sepetçiler Kasrı’nda yemek verecek.

       MEDEF heyeti aynı gün Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği’nde düzenleyeceği basın toplantısında Türkiye’deki temasları hakkında bilgi verecek. MEDEF, Fransa’da çeşitli sektörlerde 1 milyonu aşkın firmayı temsil ediyor.

Ntv

Fransa İşadamları ve Sanayicileri Derneği üyesi işadamlarından oluşan bir heyet, bugün temaslarına başlıyor....