Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Gökçekten sayım tehditi

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 464
27
Gökçekten sayım tehditi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, nüfus sayımında Ankara’da sayılmak yerine, nüfuslarını fazla göstermek için başka yerlere giden...


Belediyelerin İller Bankası’ndan nüfuslarına göre pay aldıklarını hatırlatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, hemşehrilik hukukuna göre sayımda kent nüfusunda görünmeyenlerin belediye hizmetlerinden yararlanmakta, hemşehrilerle aynı avantajlara sahip olmasını doğru bulmadığını söyledi.

        Gökçek, bu hafta içinde metropol ilçelerin belediye başkanlarıyla görüşerek, sayımda başka illere giderek sayıma orada katılanların, Ankara’da sayılanlara göre, doğalgaz, su ve çöp toplama hizmetleri için daha yüksek ücret ödemeleri konusunda karar çıkaracaklarını bildirdi. Melih Gökçek, “Bunun hukuki boyutlarını incelettiniz mi?” sorusuna karşılık, “Biz Belediye Meclisi olarak böyle bir karar çıkarırız. İtirazı olanlar kendileri mahkemeye müracaat ederler” dedi.

       

“DOĞALGAZ TAHSİSİ YETERSİZ”

       Gökçek, BOTAŞ tarafından EGO İdaresi’ne yeni doğalgaz aboneliği için 4,500 abonelik kontenjan tanınmasının ihtiyacı karşılamayacağını da belirtti. Melih Gökçek, Etimesgut, Sincan ve Gölbaşı ilçeleri hariç olmak üzere, Ankara’da şu an 20 bin civarında abonelik talebi olduğunu belirterek, 4,500 abonelik kontenjanın dolmasından sonra istekler ve şikayetlerin devam edeceğini söyledi.

       Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, “4,500 kişiyi abone yapacaksınız 4,501’ciyye yok. Ne olacak? Bunu ben de bilmiyorum” dedi. Gökçek, söz konusu 4,500 abonelik kotanın içinde kamu kuruluşmarının da bulunup bulunmadığını anlayamadıklarını, bu konuya açıklık getirmeye çalıştıklarını söyledi.

       

Ntv

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, nüfus sayımında Ankara’da sayılmak yerine, nüfuslarını fazla göstermek için başka yerlere giden...