Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Halikarnas Balıkçısı anıldı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 54
5
Halikarnas Balıkçısı anıldı

13 Ekim —  Onarılan Cevat Şakir Müzesi de yeniden ziyarete açıldı....


Halikarnas Balıkçısı’nın kızı İsmet Noonan, düzenlenen törende, Kabaağaçlı’nın derin insan sevgisinin sadece ailesi içinde kalmadığını, bütün insanları, doğayı, denizi de aynı oranda sevdiğini, bir sevgi insanı olduğunu ifade etti.

       İzmir Fuarı’nda 1.500 metrekarelik bir alanın Halikarnas Balıkçısı adına düzenlendiğini ve Bodrum’dan getirtilen bitkilerin buraya dikildiğini kaydeden Noonan, Yapı Kredi Kültür Yayınları tarafından Halikarnas Balıkçısı’nın hayatını anlatan bir kitap çıkarıldığını, Yapı Kredi Bankası tarafından açılan “Bir Usta Dünya” isimli sergide de Kabaağaçlı’nın tüm çizimleriyle, resimlerinin yer aldığını söyledi.

       Bodrum Kaymakamı Cumhur Güven Taşbaşı, Belediye Başkanı Mazlum Ağan, Balıkçı’nın torunu Kuki Noonan’ın da katıldığı törende daha sonra Halikarnas Balıkçısı’nın mezarına çiçek konuldu, katılanlara lokma ikram edildi. Törende, önceki yıllarda yapılan ve bir süre bakımsız kaldıktan sonra Bodrum Belediyesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile Oasis Kültür Merkezi tarafından onarılan Cevat Şakir Müzesi de ziyarete açıldı.

       

Ntv

13 Ekim —  Onarılan Cevat Şakir Müzesi de yeniden ziyarete açıldı....