Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Halk koşusunda 50 bin kişi vardı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 222
44
Halk koşusunda 50 bin kişi vardı

15 Ekim—  Kıtalararası 22. Avrasya Maratonu ile birlikte düzenlenen halk koşusuna, yaklaşık 50 bin sporsever katıldı. Derecelendirme yapılm...


Halk koşusuna, İstanbul Valisi Erol Çakır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, ilçe belediye başkanları ve İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Vedat Bayram da katıldı.

       

STARTI BEKLEMEDİLER

       Halk koşusuna katılan sporseverlerin büyük bir kısmı, saat 09.30’da verilen startı beklemeden yarışa başladı. Bu durum büyük bir karmaşaya neden olurken, arka tarafta bulunan sporseverler de öndekilere uyarak start verilmeden yarışa katıldı. Daha sonra havai fişek atılarak yarışın startı verildi.

       

PARKUR KARMAŞASI

       Halk koşusunun erken başlaması, parkurların da karışmasına neden oldu. Halk koşusuna katılanların bir kısmı, Divan Oteli önünden 15 kilometrelik yarışın parkuruna girerken, Boğaziçi Köprüsü çıkışında, katılımcıların bir bölümü yanlışlıkla Yıldız Yokuşu’na doğru koştu. Görevlilerin araya girmesiyle daha sonra sporseverler, kendi parkurlarına geçti.

       

SUYA HÜCUM

       Halk koşusuna katılan onbinlerce kişi, Divan Oteli’ndeki finişin ardından, Taksim Meydanı’ndaki su tankerlerine adeta hücum etti. Su tankerlerinden sarkıtılan hortumlardan su içen sporseverlerin bu durumu, ilginç bir görüntü oluşturdu.

       

30 BİN GÜL

       Halk koşusunu tamamlayanlara, Taksim Meydanı’nda bulunan 30 minibüsten madalya ve tişörtleri dağıtıldı. Meydandaki değişik mevkilere konuşlandırılan minübüslerden madalyalarını almak isteyenler, uzun kuyruklar oluştururken, yarışı tamamlayanlara, 30 bin tane de gül dağıtıldı.

       

ÜCRETSİZ ULAŞIM

       Maraton ve halk koşusuna katılanlar, bu sabah belediye ve deniz otobüsleriyle hızlı tramvaydan ücretsiz yararlandı. Atletler, göğüs numaralarını göstererek, belediye ulaşım hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanırken, halk koşusuna katılan bazı sporseverlerin, hızlı metroyu kullanarak, finiş alanına geldikleri göze çarptı.

       

ÖNCE SAĞLIK

       Yarışlar sırasında sporcuların sağlığı için 25 adet ambulans hazır bekletildi. Ayrıca, tam teşekküllü bir çadır hastaneyle sağlık ekipmanı da hazır bulundurulurken, güzergah üzerindeki hastaneler de acil olaylara karşı uyarıldı. Bu arada, fenalık geçiren bazı sporculara ambulanslarda bulunan doktorlar tarafından müdahale edildi.

       

KAYIT GELİRLERİ HAYIR KURUMLARINA

       Maraton organizasyonlarını sosyal etkinlik durumuna getiren Kıtalararası 22. Avrasya Maratonu’nun kayıt gelirleri, bu yıl da hayır kurumlarına bağışlanıyor. Organizasyonun kayıt gelirleri, 1995’te Bosnalı çocuklar, 1996 yılında sokak çocukları, 1997’de Yeşil İstanbul Projesi, 1998’de Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki eğitime muhtaç çocuklar, geçen yıl da deprem felaketzedeleri yararına kullanıldı.

       

İSTANBUL’UN OLİMPİYAT ADAYLIĞINA DESTEK

       Her yıl farklı bir etkinliğe atfen koşulan Avrasya Maratonu, bu yıl 2008 Olimpiyat Oyunları’na aday 5 kentten biri olan İstanbul’un tanıtımına da aracılık ediyor. Bu amaçla, maratonda kullanılan tüm pankart, afiş, broşür, dergi gibi materyallerde, İstanbul’un 2008 Olimpiyat Oyunları adaylığı konusu işlendi.

       

İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

       Avrasya Maratonu Halk Koşusu’na katılanlar ilginç kıyafetleriyle de dikkat çekti. Türkiye’nin ilk rugby (Amerikan futbolu) takımı Scorpions, maç giysileriyle koşuya katılırken, palyaço kılığındakiler, garsonlar, ayağında top sektirerek koşanlar, judo ve karate giysileriyle yarışa katılanlar da ilginç görüntüler oluşturdular.

Ntv

15 Ekim—  Kıtalararası 22. Avrasya Maratonu ile birlikte düzenlenen halk koşusuna, yaklaşık 50 bin sporsever katıldı. Derecelendirme yapılm...