Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Halter Federasyonu Yönetim Kurulu belli oldu

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 722
119
Halter Federasyonu Yönetim Kurulu belli oldu

Federasyon, Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu’nun da yer alacağı belgesel bir film çekecek. Antalya’da 12 dönümlük bir araziye halter tesis...


Kenan Nuhut‘un başkanlığında ve genelde işadamı ile bürokratlardan oluşan yönetim kurulunda, şu isimler yer alıyor: Durhasan Koca ve Naim Süleymanoğlu (Asbaşkan), Necati Kılıç (Genel Sekreter), Ali Kemal Işıker, Orhan Özsaraçoğlu, Mehmet Yolyapar, Sebahattin Şahin, Mehmet Arıcı, Halil Kaplan, Ahmet Kökler, Emin Aykaç, Erdal Bakacak, Öner Çullas, Doç. Dr Kadir Gökdemir, Murat Özen, Kemal Özaydın, Servet Yaşar, Mahmut Koçak, Hüseyin Demir, Hayati Çetin (Üye).

       

NAİM VE HALİL FİLMDE OYNAYACAK

       Halter Federasyonu Başkanı Kenan Nuhut, halter sporunun bugüne kadar olan gelişimini, bu sporu yapanların şimdiye kadar neler kazandığını ve boylarının kısalmadığını, tersine uzadığını anlatan bir belgesel film çekmek için girişimleri olduğunu belirtti.

       Nuhut, “Bu belgesel filmde, Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu gibi başarılı haltercilerimiz de yer alacak. Bu filmle, bu spora olan ilgiyi artırmak amacındayız. Türkiye genelinde de bu filmi yerel televizyonlarda yayınlatmayı düşünüyoruz” dedi.

       

ANTALYA’YA TESİS YAPILACAK

       Federasyonun tesis ihtiyacı bulunduğunu belirten başkan Kenan Nuhut, Antalya‘da Falez Otel‘in yanında bulunan 12 dönümlük bir araziye halter tesisi yapmak için girişim ve proje başlattıklarını ifade etti. Nuhut, tesisin yapımında kendi bütçelerini harcamayacaklarını, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi‘nin bu konuda kendilerine yardımları olacağını anlattı.

       

“BİZE ZAMAN TANIYIN”

       Federasyon Başkanı Kenan Nuhut, daha önce bu görevde bulunmuş bir kişi olarak sorunları bildiğini ve bunları da yönetim kurulu arkadaşlarıya çözmek için uğraş vereceklerini anlatarak, şöyle konuştu: “26 ilde 550 sporcumuz halterle uğraşıyor. Bu oran, Türkiye açısından yeterli değil. Son yıllarda bu işe büyük yatırım yapan Yunanistan‘da 2 bin sporcu bulunuyor. Federasyonumuzun bütçesi yaklaşık 1 milyon dolar. Yunanlıların ise 2.5 milyon dolar. Son zamanlardaki başarıları da ortada. Sporcu sayısındaki artışı sağlamak için Çocuk Esirgeme Kurumu‘ndaki çocuklarımızdan yararlanmayı düşünüyoruz.”

       Son yıllarda tüm sporların korkulu rüyası olan dopingle mücadele için her türlü önlemi alacaklarını ifade eden Nuhut, “Dopingin üzerine en etkin bir biçimde gideceğiz. Tüm yetkililerle görüşüp, işbirliği yapacağız. Bu konuda, Hacettepe Doping Merkezi ile Genel Müdürlüğün bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum” diye konuştu.

       Uluslararası Halter Federasyonu ile iyi ilişkiler kurmak ve geliştirmek amacında olduğunu da hatırlatan, Nuhut, “Naim Süleymanoğlu‘nun Uluslararası Halter Federasyonu‘nda asbaşkan olması büyük bir olaydır. Üstelik, sporu bıraktıktan kısa bir süre sonra bu göreve seçilmiştir. Bundan sonra Naim‘den yönetici olarak da çok şeyler bekliyoruz” dedi.

       Kenan Nuhut, antrenör sorununu da okullardaki beden eğitimi öğretmenlerini geçici görevlendirmeyle çözmeye çalışacaklarını, ayrıca üniversitelerin beden eğitimi bölümlerinde okuyan öğrencileri de halter sporuna özendirmek için girişimlerde bulunacaklarını anlattı.

       Öte yandan, Halter Federasyonu eski Başkanı Arif Nusret Say, bugün Cebeci Asri Mezarlığı‘nda kabri başında yapılan törenle anıldı. Törene, Halter Federasyonu Başkanı Kenan Nuhut, bazı yönetim kurulu üyeleri ile merhumun yakınları katıldı.

Ntv

Federasyon, Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu’nun da yer alacağı belgesel bir film çekecek. Antalya’da 12 dönümlük bir araziye halter tesis...