Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Herşeye rağmen Şampiyonlar Ligi

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 658
120
Herşeye rağmen Şampiyonlar Ligi

23 Ağustos—  Galatasaray’ın St Gallen karşısında aldığı sonuç ne kadar kötü olursa olsun, sarı-kırmızılı takımın Şampiyonlar Ligi’ne katılm...


Takımla ilgili eleştirilere geçmeden önce Okan’ın oynadığı futboldan bahsetmemek haksızlık olur. Maçın ikinci yarısında her an “Okan artık yoruldu” diye düşündüm fakat o hala koşmaya ve tüm sahayı dolaşmaya devam etti. Hem atağa katıldı, hem de orta sahada top kaptı. Okan gibi oyuncuların takıma iki türlü katkısı vardır. Birincisi, kendisine verilen görevi en iyi şekilde yaparak teknik direktörün taktiğini uygulamasını kolaylaştırır. İkincisi ise gösterdiği olağanüstü eforun takım arkadaşları üzerinde ve seyirci önemli bir moral etkisi vardır.

       Galatasaray dünkü maça kazanmaktan çok kaybetmemek için çıkmıştı. Geri dörtlü hemen hemen hiç orta sahayı geçmediler. Bu, tahmin ediyorum Lucescu’nun verdiği bir talimattı. İlk maçın skorunu ve Hagi’nin eksikliğini düşünerek böyle bir oyun planlamış olan Lucescu, bana göre Galatasaraylı futbolcuların tüm özelliklerini henüz kavrayabilmiş değil. Son dört yılı yırtıcı bir takım olmak için geçiren ve kötü oynadığı maçlarda bile orta saha presini uygulayan futbolcular kontrollu oynamaya çalıştıkları zaman bocalıyorlar. Galatasaray, üzerine bu kadar çok gelinmesine izin verdiği zaman defans ve Popescu hata yapmaya başlıyor.

        Bu maçta Galatasaray kanatları hiç kullanamadı. Bu da tüm maç boyunca Jardel’in penaltı pozisyonu haricinde hiç gol pozisyonu yaratamamıza neden oldu. Sağ ve sol bekler orta sahaya destek olmadıkları zaman, takım kanatlarda ikili kombinasyonlar yapamadı ve oyun ortaya sıkışıp kaldı. Hagi de olmayınca toplam bir gol pozisyonu ile maçı tamamladı. Lucescu bunun da önlemini acilen almak zorunda.

        Maçta sevindirici olan iki şey vardı. Birincisi sonuç ve futbol ne olursa olsun Şampiyonlar Ligi’ne girmemiz, ikincisi de tüm futbolcuların maç boyunca istekli oynamaları. Bundan sonraki görev Lucescu’nun. Bu takımda bir an önce gerekli konsantrasyonu sağlamalı ve istediği oyun düzenini sahaya yansıtmalıdır.

       

Ntv

23 Ağustos—  Galatasaray’ın St Gallen karşısında aldığı sonuç ne kadar kötü olursa olsun, sarı-kırmızılı takımın Şampiyonlar Ligi’ne katılm...