Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Honda Indynin şampiyonu, Fernandez

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 979
202
Honda Indynin şampiyonu, Fernandez

18 Ekim—  17. sırada başladığı Honda Indy 300’ü şampiyon olarak bitiren Meksikalı pilot Adrian Fernandez, yarış sırasında geçirdiği k...


Honda Indy 300 şampiyonu Adrian Fernandez; CART Fedex Şampiyonası’nda, pole position’ın sahibi Juan Montoya ile ilk turda çarpışan ve yarıştan çekilmek zorunda kalan Gil de Ferran’ın 6 puan gerisinden, 2.liğe yükseldi. İsveçli Kenny Brack, “Kazanma şansımız olduğunu biliyorduk” diyen Fernandez’in 324 sn. gerisinde kalarak yarışı 2. sırada tamamladı. Houston’ın şampiyonu Jimmy Vasser 3.lüğü, Cristiano da Matta ise dördüncülüğü aldı. 29 Ekim’de yapılacak olan yarışa; de Ferran 153, Fernandez 147 puanla gidiyor. 134 puana yükselen Brack ise Paul Tracy ile birlikte üçüncü sırayı paylaşıyor.

       Bu yarışta da kazaların eksik olmadığı 2.795 millik Surf Paradise pisti, 65 turdan 59 tura ve iki saate indirildi.

       

KAZALAR EKSİK OLMADI

       Gil de Ferran’ın ardından ikinci sırada yarışa devam eden Paul Tracy, 48. turda Max Papis’in aracına çarpınca, finişi 17. sırada görebildi. Montoya ise Gil de Ferran’ın kendisine çarpmasından sonra spin attı. Aracının lastiği patlayan Montoya, de Ferran’ın aracına çarparak yarıştan çıkmak zorunda kaldı. Yeni sezonda Formula 1’de yarışacak olan pilot; “O beni yarış dışı etti ben de ona çarptım” şeklinde konuştu. Kaza nedeniyle, arabasının ön kısmında büyük hasar meydana gelen ve bir sonraki pit stop’ta aracını tamir ettirmeye çalışan Gil de Ferran, pitten 1 tur sonra yarışı bırakmak zorunda kaldı. Bu yarışta; önceden elde ettiği 12.likten daha iyi bir sonuç ve en azından bir puan bekleyen de ferran; “İlk chicane’e varırken, fren yapmam gereken yerde, Montoya ile aramızda yarım araba mesafesi vardı. İçeriden almaya çalışırken Montoya beni sıkıştırdı. Frene bastım. Montoya’ya yer bırakmak için dikkat ettim ama maalesef bu bir yarış. Belki yanlış bir karar verdim. Sanırım duvara ilk dokunan bendim” şeklinde konuştu.

       Kaza sonrasında pit alanında karşılaşan ve kısa bir konuşma yapan ikilinin sakince kaza üzerine sohbet etmeleri dikkatlerden kaçmadı.

       

MUHABİRE SALDIRDI

       Bu kaza sonrasında yarıştan çekilmek zorunda kalan Dario Franchitti,

       kendi pit alanına döndükten birkaç dakika sonra sevgilisi aktris Ashley Judd yanına geldiğinde kendilerini görüntülemek isteyen A.P. muhabirine saldırdı.

       

       

       

Ntv

18 Ekim—  17. sırada başladığı Honda Indy 300’ü şampiyon olarak bitiren Meksikalı pilot Adrian Fernandez, yarış sırasında geçirdiği k...