Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

İhlas Holding de rüzgar dedi

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 947
182
İhlas Holding de rüzgar dedi

İhlas Holding, rüzgar enerjisi üretmek amacıyla ‘EKO Enerji Üretim Dağıtım ve Ticaret A.Ş.’yi kurdu....


Holding’in İstanbul merkezli olarak kurduğu şirkete “EKO Enerji Üretim Dağıtım ve Ticaret A.Ş.” adı verildi. Şirket, her türlü rüzgar ve diğer kaynaklı enerji çeşitlerinin üretimi, dağıtımı, işletmesi ve enerji nakil hatları kurulması amacıyla faaliyette bulunacak. Şirketin sermayesi 120 milyar lira olarak belirlendi.

       Bu sermayede İhlas Matbaacılık Gazetecilik Yayıncılık ile İhlas Tarsan Tartı ve Ölçü Aletleri Elektronik Cihazlar İmalat Sanayi 39.6’şar milyar, İhlas Enerji Üretim ve Dağıtım hizmetleri 24 milyar, İhlas Holding 15.6 milyar, Metin Lokmanhekim, Ali Tubay Gölbaşı ile Alaettin Şener 400’er milyon liralık paya sahip oldu.

       Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ahmet Mücahid Ören, Başkanvekilliğine Metin Lokmanhekim, üyeliklerine ise Ali Tubay Gölbaşı, Alaettin Şener, Zeki Celep, Ömer Adnan Uncuoğlu ile Mustafa Ruşen Selçuk seçildi.

       

SAĞLANAN KOLAYLIKLAR

       Nükleer enerji maliyetini azaltacak yeni kuşak teknolojiler devreye girinceye kadar nükleer santral yapımından vazgeçen hükümet, Türkiye’nin enerji açığını kapatmak amacıyla rüzgar santralları gibi alternatif enerji kaynaklarına öncelik verilmesini planlıyor.

       Özel sektörün bu alanlara çekilmesi amacıyla da şirketlere elektrik alım-ödeme garantisi, yakıt temini ve dış finansmanda Hazine garantisi gibi kolaylıklar sağlanıyor.

Ntv

İhlas Holding, rüzgar enerjisi üretmek amacıyla ‘EKO Enerji Üretim Dağıtım ve Ticaret A.Ş.’yi kurdu....