Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

İki Filistinli genç öldürüldü

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 255
4
İki Filistinli genç öldürüldü

Gazze’deki çatışmalarda İsrail askerinin kurşunları iki Filistinli gencin haytına mal oldu....


Gazze’de İsrailli kamyon şöförü öldürüldü. Filistinlilerle İsrail güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar aralıksız süerken, Gazze Şeridi’nde İsrailli bir kamyon şöförünün vurularak öldürülmesinden sonra, bugünkü çatışmalarda ölenlerin sayısı 6’ya yükseldi. İsrailli askeri yetkililer, şöförün, bugün Filistinlilerin açtığı ateş sonucunda 1’i kadın 3 İsrailli öldürülmesinden sonra düzenlenen saldırıda öldürüldüğünü söylediler. Filistin polisi, Batı Şeria’nın El Halil kenti yakınlarında bu akşam bir Filistinlinin daha öldürüldüğünü bildirdi. Filistin kaynakları, 30 yaşındaki Yusuf Salman Ebu Avad’ın bu akşam otomobiliyle evine dönerken, İsrail askerleri tarafından durdurulduğunu belirttiler. Ebu Avad ile araçta bulunan tanığın anlattığına göre, İsrail askerlerinin, aracı bırakarak uzaklaşmalarını istemeleri, aksi taktirde üzerlerine ateş açacaklarını söylemeleri üzerine, Ebu Avad, “Hadi ateş et” dedi ve bunun üzerine İsrail askeri soğukkanlılıkla Filistinliyi başından vurdu. El Halil kentindeki El Fawar mülteci kampı yakınlarında gün içinde bir Filistinli İsrail askerlerince öldürülmüştü.

       İsrail’in kuzeyindeki Sahnin yakınlarında bulunan Arabeh köyünde İsrail polisi ile İsrailli Araplar arasında şiddetli çatışma meydana geldi. Basın mensupları, polisin taş atan göstericilere göz yaşartıcı gaz ve kauçuk mermiyle yanıt verdiğini belirttiler. Olaylarda yaralanan bulunmadığı, ancak çevredeki otomobillerin hasar gördüğü kaydedildi. Filistin hastane kaynakları da, Batı Şeria’nın Nablus kentinde de 1 Filistin polisinin, İsrail askerlerinin otomatik silahla açtıkları ateşte ağır şekilde yaralandığını bildirdiler.

       Gazze Şeridi’nde de 2 ayrı İsrail askeri konvoyunun geçişi sırasında bomba patladığı, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

       

       Batı Şeria’da bugün öldürülen 2. Filistinli ile birlikte bölgede şiddet olaylarının başlamasından bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 235’e yükseldi.

       

       

Ntv

Gazze’deki çatışmalarda İsrail askerinin kurşunları iki Filistinli gencin haytına mal oldu....