Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

İmparatorun çöküşü

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 20
5
İmparatorun çöküşü

13 Ekim—  Avustralya MotoGP’si önümüzdeki Pazar günü koşulacak. Fakat geçen hafta Japonya’nın Motegi pistinde olanlar heyecanı ...


Sezonun ilk yarısında sadece 10 olan puan farkının bu kadar dramatik artması da aslında son yarışlarda Biaggi’nin konsantrasyonunun nasıl bozulduğunu birkez daha gözler önüne koyuyor. GP dünyasında iyi olmak yetmiyor, mükemmel olmak gerekiyor. Rossi son 3 yarışta müthiş bir yarış içi taktik savaş göstererek rakibinin düştüğü 3 yarışıda kazanmayı bildi. Bu hafta sonu Philip Island’da sadece 8 puana ihtiyacı var ama o bir Şampiyon gibi önden kazanmayı isteyecektir.

       

       Son 3 yarışta gösterdiği akıllı performansla Rossi bu sınıfta en büyük yetenek olduğunu birkez daha kanıtladı, Mick Doohan’dan sonra 500 cc’deki boşluğu Rossi’nin doldurduğunu söylemek yanlış olmaz, 22 yaşında 125 cc , 250 cc Dünya Şampiyonluklarından sonra birde 500 cc ünvanını kazanması onu her takım için bulunmaz bir değer haline getiriyor. Moto GP sahnesine çıktığı günden beri hep heyecan uyandıran Rossi ününü hakediyor.

       Motegi yarışı sonrası artık bu şampiyonluğun bittiğini söyleyen Max Biaggi 250 cc’deki efsane günlerin çok uzağında görünüyor, yarış sonrası Yamaha’nın yetersizliğinden yakınırken aslında çaresizliğinide bir şekilde ifade eden Biaggi’nin biran önce kendine yeniden güvenmeyi öğrenmesi gerekiyor. Kafasını yarıştan daha çok Rossi’ye veren Biaggi yarış sonunda hep üzülen taraf oluyor. Doğal bir yetenek olan Rossi karşısında bu moral yıkıntı gerçekten başa çıkılır gibi olmasa gerek.

       

       Bu arada 250 cc’de inanılmaz bir kaza sonunda yarış dışı kalan Katoh ile Harada arasındaki puan farkı azalmasına rağmen, Katoh hala Şampiyonanın en kuvvetli adayı, Aprillia’lar Honda’yı durdurmak konusunda çok yetersiz kalıyorlar. 1993 yılının şampiyonu Harada müthiş yumuşak ve keyifli stiliyle zevk veriyor ama Katoh’u arkada tutmak insanüstü bir çaba gerektiriyor.

       125 cc.de gençlerin rekabetinde 18lik İspanyol Elias düştüğü Motegi yarışı sonrası Dünya Şampiyonasında liderliği San Marino’lu 18lik Poggiali’ye kaptırdı. 125 cc.de Şampiyonun kim olacağını söylemek çok zor ama Poggiali ile Elias’ın müthiş bir rekabete gireceği kesin.

       

       Philip Island sürprizlerle dolu olabilir ama 500 cc şampiyonluğu büyük bir ihtimalle bu yarışta ortaya çıkacaktır. Çoğu takım şimdiden önümüzdeki senenin hesaplarını yapmaya başldılar. Yeni bir devrin başlangıcı olacak 4 zamanlı 1000 cc.lik devler önümüzdeki sene rekabete büyük heyecan katacak. Rekabetin ilk senesinde Honda, Yamaha veAprillia birbirlerine üstünlük sağlamak isteyecekler, ilk sezonlar sürprizlere açıktır.

       Yamaha’nın 4 silindirlik makinesine karşı Honda’nın 5 silindiri bakalım neler izlettirecek bize. Rekabete 2003 yılında Suzuki,Kawasaki ve Ducati’nin katılması olayı çok renklendirecek. Bu arada Superbike Dünya Şampiyonasıda tam gaz devam ediyor olacak.

       Sezonun kalan yarışları kimlerin 500 cc.de kalacağını kimlerin 1000 cc.ye geçeceğini belirlemek konusunda son ipuçlarını verecek ama heyecan MotoGP’den hiç eksik olmayacak, gözlerinizi ekrandan ayıramayacaksınız.

       

Ntv

13 Ekim—  Avustralya MotoGP’si önümüzdeki Pazar günü koşulacak. Fakat geçen hafta Japonya’nın Motegi pistinde olanlar heyecanı ...