Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

İngilterede kavgalı kampanya

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 681
158
İngilterede kavgalı kampanya

17 Mayıs —  Başbakan Yardımcısı John Prescott, kendisine yumurta atan bir göstericiyi yumrukladı. Ana muhalefet lideri Hague de, protestocu...
       Kamuoyu yoklamalarına bakıldığında, bazı rakamsal ayrıntılar dışında sonucu neredeyse belli gibi görünen seçim için, bir buçuk haftadır resmen süren kampanyada, sinirler iyice gerildi. Muhafazakarlar ve Liberal Demokratların ardından, İşçi Partisi de nihayet seçim manifestosunu açıkladı.

       

BLAIR’E HASTA YAKININDAN FIRÇA

       Manifestoyu açıklayan Başbakan ve İşçi Partisi lideri Tony Blair, Birmingham kentinde bir hastaneyi ziyareti sırasında, bir yakınının acil serviste ihmal edildiğini söyleyen bir kadın tarafından, adeta bir çocuk gibi azarlandı. Sharon Totter adlı kadın, sağlık hizmetlerinin bu hale gelmesinden Blair’in sorumlu olduğunu söyleyerek, kendisini yatıştırmak isteyen Başbakan’a, “özür dilemesinin” yeterli olmadığını, bir an önce birşeyler yapması gerektiğini söyleyerek bağırdı.

       

YARDIMCISINA YUMURTALI SALDIRI

       Bu olayın birkaç saat sonrasında, kampanyasını Galler Bölgesi’nde sürdüren Başbakan Yardımcısı John Prescott da, bir grup protestocunun yumurtalı saldırısına uğradı, kendisine yumurta atan bir kişiyi yumruklayan Prescott, kısa bir boğuşmanın ardından, polis tarafından olay yerinden kaçırıldı.

       Blair hükümetinin İçişleri Bakanı Jack Straw da, polis federasyonu tarafından düzenlenen bir toplantıda konuşurken, polislerin alkışlı protestosuna uğradı.

       

TANSİYON YÜKSELİYOR

       Çok yakın bir farkla yaşanan bir yarış olmamasına rağmen, kampanyada tansiyonun yükselmesi seçmeni endişelendirirken, 7 Haziran’a yaklaşılırken, güvenlik önlemlerinin artırılması bekleniyor.

       

Ntv

17 Mayıs —  Başbakan Yardımcısı John Prescott, kendisine yumurta atan bir göstericiyi yumrukladı. Ana muhalefet lideri Hague de, protestocu...