Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

İnter, Okan ve Emreyi tanıttı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 262
58
İnter, Okan ve Emreyi tanıttı

6 Temmuz—  Galatasaray’dan, İtalya’nın İnter takımına transfer olan yıldız futbolcular Emre ve Okan, Milano’da düzenlenen...


Galatasaray’dan İnter’e transfer olan Emre Belözoğlu ve Okan Buruk, bugün İtalyan basınına tanıtıldı.

       F.C. İnter Kulübü’nün binasında (Palazzo Durini) düzenlenen tanıtıma takım elbiselerle katılan Emre ve Okan, “İtalya’da oynamak bir düştü. İnter’e elimizden gelenin en fazlasını verebilmek için geldik” dediler.

       Heyecanlı oldukları gözlenen iki futbolcu, İtalyan basınına İnter’e kazanmak ve kendilerini göstermek için geldiklerini söyledi. Hakan ve Emre ile oynayacak olmasının bir avantaj olduğunu ifade eden Okan, “Hakan’ın bizden 1 yıl önceliği var. Ama biz de İtalyan kamuoyunu tanıyor ve ne kadar coşkulu olduklarını biliyoruz. Kendimizi göstermek için buradayız. İtalyan spor kamuoyundan takdir almayı başaracağımıza ikna oldum” ifadelerini kullandı.

       Okan, İnter’de oynamanın gurur verici olduğu kadar riskli olduğunu da bildiğini kaydederek, “Dünyadaki her futbolcunun rüyası, Avrupa’nın en büyük ligi olan İtalya’da oynamaktır. Biz İnter’e gelerek bunu en iyi şekilde yaptık” dedi. Emre ise Okan ile birlikte İnter’e gelmesinin kendisine büyük yardımı olacağına inandığını söyledi.

       Okan’ın kendisi için sadece takım arkadaşı değil, bir büyük dost, bir ağabey olduğunu belirten Emre, “Galatasaray’da birlikte çok iyi şeyler yaptık ve İnter’e gelmeye layık olduk. Burada Galatasaray’da yaptıklarımızı tekrarlamak istiyoruz” diye konuştu. İtalyan futbolunu ve “çizme ligi”nde oynamanın futbolcular için “onur” olduğunu ifade eden Emre, “Kariyerimizde İtalyan liginde yıldız futbolcularla karşı karşıya oynamaktan daha iyi birşey umamazdık. İnter’de ve İtalyan liginde olduğumuz için mutluyuz” dedi.

       Türk futbolunun yıldız isimleri Emre ve Okan, İtalyan gazetecilerin Milan’ın Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında sordukları soruya da “Fatih Terim, büyük bir teknik direktör. Galatasaray’da birlikte çok büyük başarılara imza atmamızı sağladı. Büyük ve kendini kanıtlamış bir teknik direktör ve şimdi Milan gibi bir takımın başına getirildi. İtalyan liginde artık rakibiz. Zevkli derbi maçları olacak” diye cevap verdiler. Bu arada, Milano kentine dün gelen 2 futbolcu bu sabah sağlık kontrolünden geçerken, aynı zamanda oturacakları evi seçmekle ilgilendiler.

       

Ntv

6 Temmuz—  Galatasaray’dan, İtalya’nın İnter takımına transfer olan yıldız futbolcular Emre ve Okan, Milano’da düzenlenen...