Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

İnter, Regginadan utandı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 312
35
İnter, Regginadan utandı

Hakan’ın takımı İnter’de Reggina karşısında, sadece hakemin armağanı sayılabilecek bir penaltıyla yakalanabilmiş beraberliğin şoku var....


Hakan’ın takımı İnter’de Reggina karşısında, sadece hakemin armağanı sayılabilecek bir penaltıyla yakalanabilmiş beraberliğin şoku var. Beraberlik, Vieri’nin kullandığı penaltıyla elde edildi ama, pozisyonun aslında penaltı olmadığı konusunda herkes hemfikir. Reggina’nın daha iyi oynadığını, Tardelli dahil herkes itiraf ediyor. Oyuncuları azarlayan Tardelli, kendi takımını “Utanç verici bir durum” olarak tanımlayarak ekliyor: “Böyle devam edersek, halimiz harap”!

       Bilindiği gibi konuk ekip Reggina 21. dakikada Diogi’nin golüyle üstünlüğü sağladı. İnter bu gole Vieri’nin 40. dakikadaki penaltısıyla karşılık verdi ve ilk yarı 1-1 sona erdi. İkinci yarı oyunu rakip sahaya yıkmaya çalışan İnter baskılı bir oyun anlaylışını benimsedi ancak mavi siyahlı ekip gol yollarında etkisiz kalınca beraberliği bozamadı ve beraberliğe razı oldu.

       La Gazzetta dello Sport, cumartesi günü oynanan iki karşılaşmanın da berabere sona erdiğini vurgulayan bir manşetle, “Lazio ve İnter stop” diyor. Alt başlıkta, “Reggina cesurdu” denilmekte. Spottaki ifadelerde ise “Dionigi Tardelli’nin ödünü kopardı, ama saha sonra Vieri’nin penaltısıyla durum kurtarıldı” yorumu var.

       İç sayfadaki başlığında ise, “Reggina, İnter’i utandırdı” denilmekte.

       Corriere dello Sport’un başlığı ise “Reggina daha iyiydi, ama talihsizdi”.

       Tuttosport’un ilk sayfadaki başlığı “İnter, penaltıyla kurtuldu. Şimdi Amaroso’nun peşinde”. İnter’in Seedorf veya Farinos karşılığında, Amoroso’yu almayı planladığı belirtiliyor. İlk sayfada, ileri ikiliden Ferrante’yi eleştiren bir başlık var. Gazete, ironik bir ifadeyle, “Ferrante’yi gören oldu mu?” diye soruyor. Tuttosport’a göre aynı olgu Hakan için de geçerli.

       Corriere dello Sport’un değerlendirmesiyle Hakan, “Maçın dengesini ne olumlu ne de olumsuz etkiledi. Topla çok az buluştu”. La Gazzetta dello Sport ise “Hakan 55. dakikada oyuna girdi ama, kimse farkına bile varmadı” diyor.

       Öte yandan sahte pasaport skandalı giderek genişliyor. Corriere dello Sport’un haber başlığıyla, “Kimlikleriniz lütfen!” cümlesiyle başlayan soruşturma sürüyor. Spottaki ifadelerde, “Sahte pasaportun merkezi olan üç ülke: Portekiz, Yunanistan ve İtalya” yorumuna yer verilmiş.

Ntv

Hakan’ın takımı İnter’de Reggina karşısında, sadece hakemin armağanı sayılabilecek bir penaltıyla yakalanabilmiş beraberliğin şoku var....