Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

İranda bakanı taşıyan uçak düştü

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 620
82
İranda bakanı taşıyan uçak düştü

İran’da Ulaştırma Bakanı Rahman Dadman ve yardımcılarıyla bazı milletvekillerini taşıyan uçağın önce kaybolduğu sonra düştüğü açıklandı. Uçaktak...


Kurtarma ekipleri, Faraz-e Qeshm Havayolları’na ait Rus yapımı Yak-40 tipi uçağın kaybolduğiu bildirilir bildirilmez arama çalışmalarına başladılar. Uçakta Ulaştırma Bakın Rahman Dadman ve altı parlamenter bulunuyordu. Uçağın kaybolduğu yerel saatle 8.30’da bildirildi.

       Sari Havaalanı görevlileri, uçağın Sari’ye ulaşması beklenen süreden 10 dakika önce uçakla bağlantıyı kaybettiklerini söylediler.

       Yerel yetkililer uçakta bulunan yolcu ve mürettebattan kurtulan olmadığını açıkladılar.

       

ENKAZ SARİ’NİN DOĞUSUNDA, DAĞLIK BÖLGEDE BULUNDU

       İran Ulaştırma Bakanı Rahman Dadman’ın da aralarında bulunduğu 29 yolcu ve mürettebatı taşıyan uçağın enkazının, Sari kentinin doğusundaki dağlık bölgede bulunduğu bildirildi.

        İçişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, bakan ve 6 milletvekilini taşıyan uçağın enkazının Sari’nin 145 kilometre doğusundaki Gorgan ve Şahrud arasındaki dağlık bölgede bulunduğunu belirtti.

       Yetkililer, Dadman ve beraberindeki heyetin, havaalanı açılışı için Sari’nin 130 kilometre doğusundaki Gorgan kentine gitmekte olduğunu söylediler.

       İRNA ajansı, Faraz-i Kesm havayollarına ait Rus yapımı Yak-40 tipi uçağın Tahran’dan Sari’ye giderken kaybolduğunu duyurmuştu.

       Ajansın haberinde, pilotun, hava trafik kontrolörlerine kötü hava koşullarından bahsederek, Tahran’a dönebileceğini ya da acil iniş yapabileceğini söylediği kaydedilmişti.

       

Ntv

İran’da Ulaştırma Bakanı Rahman Dadman ve yardımcılarıyla bazı milletvekillerini taşıyan uçağın önce kaybolduğu sonra düştüğü açıklandı. Uçaktak...