Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

İstanbul Üniversitesinde çatışma

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 954
92
İstanbul Üniversitesinde çatışma

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde iki sol grup arasında taşlı sopalı çatışma çıktı. Olaylarda 5 öğrenci ve bir polis memuru yaralandı...
        Olay üzerine fakülteyi terkeden İP’li grubun bugün okula girişleri, diğer sol görüşlü öğrenciler tarafından engellenmek istendi. Bu sırada da sayıları yaklaşık 70’er kişiden oluşan gruplar arasında, taş, sopa, tekme ve yumruklarla kavga çıktı.

        Güvenlik kuvvetlerinin Edebiyat Fakültesi’ne girerek müdahalesine rağmen bir süre daha devam eden kavga sonucu taş ve sopalarla 1 polis memuru ile 5 öğrenci yaralanarak İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Haseki Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayda hafif yaralanan yaklaşık 15 ise herhangi bir sağlık kuruluşuna başvurmadı. Bu arada, yaklaşık 50 öğrenci de güvenlik kuvvetlerince gözlem altına alındı.

        Bu arada fakülteden çıkan 40 kişilik grup ile güvenlik kuvvetleri arasında kısa süreli bir gerginlik daha yaşandı. Polisin kontrolünde Beyazıt Meydanı’na kadar gelen bu grup, daha sonra otobüslere binerek dağıldı. Güvenlik kuvvetlerinin Edebiyat Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi’nin diğer fakültelerinde aldığı önlemler sürüyor.

       

PERİNÇEK’İN OĞLU DA YARALI

       Kavgadan sonra hastanelere başvuran yaralılar arasında İP Genel Başkanı Doğu Perinçek’in oğlu Mehmet Bora Perinçek’in de yer aldığı bildirildi.

        Taş ve sopa darbeleriyle yaralanan İP Genel Başkanı Perinçek’in İstanbul Üniversitesi’nde öğrenim gören oğlu Mehmet Bora Perinçek’in sırtında darbe izleri, başında da darbeye bağlı yarık oluştuğu öğrenildi.

        Perinçek ile diğer yaralıların sağlık durumlarının ciddi olmadığı ve hastanede yapılacak tedavinin ardından taburcu edilecekleri bildirildi.

       

Ntv

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde iki sol grup arasında taşlı sopalı çatışma çıktı. Olaylarda 5 öğrenci ve bir polis memuru yaralandı...