Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

İstanbulda uyuşturucu operasyonu

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 887
68
İstanbulda uyuşturucu operasyonu

2 ayrı operasyonda, 126 kilo eroin ile 2.5 ton asitanhidrit ele geçirildi. 9 kişi gözlem altına alındı....


İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, Narkotik Şube Müdürlüğü’nde yaptığı açıklamada, 23 Nisan’da, TEM Otoyolu Selimpaşa turnikeleri yanında yabancı plakalı bir TIR içerisinde yapılan aramada, gizli bölümlerde 85 kilogram eroin ele geçirildiğini bildirdi.

       Özdemir, aynı operasyon kapsamında bir otomobilin bagajında da, 41 kilogram eroin ile uyuşturucu karşılığı alındığı saptanan 10 bin gulden ve paketlemede kullanılan makina yakalandığını açıkladı. Yurt dışına çıkarılmak istenilen uyuşturucuyla ilgili 4 kişinin gözlem altına alındığını belirten Özdemir, bir TIR ve 3 otomobile de el konulduğunu söyledi.

       

2. OPERASYON

       Özdemir, narkotik ekiplerinin, İkitelli Organize Sanayi Sitesi’ndeki bir depoda da 26 Nisan’da yaptığı arama sonucu, komşu bir Avrupa ülkesinden Türkiye’ye sokulduğu belirlenen ve uyuşturucu yapımında kullanılan 2.5 ton asitanhidrit maddesi ele geçirildiğini duyurdu.

       Biri yabancı uyruklu 5 kişinin gözlem altına alındığını belirten Özdemir, 2 kişinin de arandığını kaydetti. Özdemir, operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucu ve asitanhidrit ile araçların piyasa değerinin yaklaşık 3 trilyon lira olduğunu bildirdi.

       Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, açıklama sırasında uyuşturucu operasyonlarıyla ilgili bir değerlendirme de yaptı.

       2000 yılının ilk 4 ayında düzenlenen 247 operasyon sonucu, 794 kilogram eroin, 93 kilogram esrar, 1 kilo 200 gram kokain, 4.5 ton uyuşturucu hammaddesi, 306 bin adet uyuşturucu nitelikli hap, bir otomatik tüfek, 13 tabancayla 574 kişinin yakalandığını bildiren Özdemir, “3 adet uyuşturucu imalathanesinin de ortaya çıkarıldığı bu operasyonlar, son 5 yılın ilk 4 ayına göre bir rekordur” dedi. Sokak satıcıları ile mücadele konusunda da başarı oranının arttığını ifade eden Özdemir, gençliğin uyuşturucunun zararlarından korunması için okul önlerinde ve umuma açık yerlerde yapılan uygulamalar ile alınan tedbirlerin faydalı olduğunu sözlerine ekledi.

       

Ntv

2 ayrı operasyonda, 126 kilo eroin ile 2.5 ton asitanhidrit ele geçirildi. 9 kişi gözlem altına alındı....