Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

İtalyada teknik direktörlerin geleceği gündemden düşmüyor

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 419
24
İtalyada teknik direktörlerin geleceği gündemden düşmüyor

Fatih Terim, nereye gideceği en çok merak edilen teknik direktör....


İtalya‘da bu sezon genel olarak teknik direktörler için pek hayırlı geçmezken, basında iddiaların ardı arkası kesilmedi. Teknik direktörlerin transfer pazarında adından en çok söz edilen isim Fatih Terim oluyor. Basında sürekli, “Milan‘ın gelecekteki teknik adamı“ olarak tanıtılan Terim‘in, bu kez İnter takımın başına geçeceği iddia edildi.

       Corriere dello Sport gazetesi, “Teknik direktörlerin yankılar yaratan turu“ başlığı altında Salı günü verdiği haberde, gelecek sezon için “Lippi Juventus‘a, Ancelotti Milan‘a, Terim de İnter‘e“ diye yazdı. Gazete, İtalyan futbolundaki teknik direktör manzaralarının değişikliklerle altüst olabileceğini belirtirken, İnter Kulübü Başkanı Massimo Moratti‘nin “Terim‘in gözdeleri“ olan Galatasaray‘dan Emre ve Fiorentina‘da Rui Costa‘yı transfer etmek istediği, Terim‘in de mavi-siyahlı ekibin teknik direktörlüğüne getirileceği ileri sürüldü.

       

“HEMEN HEMEN İŞ BİTTİ‘

       Haberde, “Hemen hemen iş bitti“ diye gösterilen Emre ile daha önceden ekonomik bir anlaşmanın da sağlanmış olabileceği iddia edilirken, son zamanlarda Milan ile Terim arasındaki ilişkilerin çığrından çıkmasına rağmen Moratti‘nin teknik direktörlük kulübesine Terim‘i oturtmak konusunda çok istekli olduğu kaydedildi. Bu arada, Milan‘ın Avrupa Şampiyonlar Ligi‘nde Çarşamba günü oynayacağı Paris Saint Germain maçını kazanamaması halinde Teknik Direktör Alberto Zaccheroni‘nin görevine son verileceği söylentileri gazetelerde yer aldı. Milan Kulübü 2. Başkanı Galliani, verdiği demeçlerde, “Teknik direktör, Milan‘ı içinde bulunduğu durumdan kurtakmak için çözüm bulmalıdır“ dedi. Zaccheroni ise “Eğer şuçlu bensem, Milan‘dan ayrılmaya hazırım“ ifadesini kullandı. Yapılan yorumlarda da Zaccheroni‘nin hiç olmazsa sezon sonunda Milan‘dan ayrılacağı kesin olarak gösterildi.

       Tutto Sport ve La Gazzetta dello Sport gazeteleri Salı günkü sayfalarının satır aralarında Milan‘ın teknik direktörlüğüne Terim‘in getirileceği iddialarını tekrarlarken, Corriere dello Sport gazetesi şu anda Juventus‘un başında olan, başta ekonomik şartlardan dolayı kulübü ile anlaşamayan Ancelotti‘nin Milan‘a gideceğini ileri sürdü.

       

BASININ ORTAK İDDİASI

       İtalyan basınının ortak iddiası ise gelecek sezon Terim‘in yerine Fiorentina‘nın başına en yüksek olasılık olarak Roberto Mancini‘nin getirileceği şeklinde verildi. Bu arada, Tutto Sport gazetesinde Salı günü yer alan bir haberde, Avrupa‘daki birçok kulübün transfer listesinde olan Fiorentina‘nın kaptanı Rui Costa için İnter‘in 80 milyar İtalyan Lireti (yaklaşık 40 milyon dolar) vermeye hazır olduğu, kaleci Toldo‘nun da 50-55 milyar İtalyan Lireti‘ne Roma Kulübü‘ne transfer olacağı öne sürüldü. Çizme basınında Benetton‘un Fiorentina Kulübü‘ne talip olduğu iddiları da tekrarlandı.

Ntv

Fatih Terim, nereye gideceği en çok merak edilen teknik direktör....