Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Kaçak operasyonları sürüyor

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 289
36
Kaçak operasyonları sürüyor

Edirne’nin İpsala ilçesinde, yasadışı yollardan Yunanistan’a gitmek isteyen 33 yabancı uyruklu yakalandı....


Jandarma ekipleri tarafından yapılan kontrollerde, Kumdere köyünde, Pakistan, Bangladeş ve Afganistan uyrukulu 33 kişi ele geçirildi.

       Pasaportsuz oldukları belirlenen kaçaklar, ifadelerinde, sınırı yasadışı yollardan geçerek Yunanistan’a, buradan da Avrupa’nın değişik ülkelerine gitmeyi planladıklarını söyledikleri bildirildi.

        Kaçaklar, sınır dışı edilmek üzere Edirne Emniyet Müdürlüğü Pasaport ve Yabancılar Şubesi’ne gönderildi.

       

SINIRDAN KAÇAK GİRİŞLER

       Van’ın Gevaş ilçesinde yurda kaçak yollarla giriş yapan 5 Iraklı ile bunlara yardım ve yataklık yapan bir kişi, 2 gram eroinle yakalandı.

        Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçenin Aydınocak köyü yakınlarında bulunan ve kullanılmayan ahıra baskın düzenledi. Burada yapılan kontrollerde, yurda kaçak yollarla giriş yaptıkları belirlenen 5 Iraklı ile bunlara yardım ve yataklık yapan Selahattin Kaya, 2 gram eroinle yakalandı. Kaçak Iraklıların, yasal işlemlerinin tamamlanmasından sonra sınırdışı edileceği, Selahattin Kaya’nın ise yabancılara yardım ve yataklık suçu ile uyuşturucu bulundurmak suçundan gözaltına alındığı bildirildi.

       

SAHTE PASAPORTLA YURTDIŞINA ÇIKIŞ

       Edirne’nin Kapıkule Sınır Kapısı’ndan sahte pasaportla Bulgaristan’a gitmek isteyen Irak vatandaşı 2 kişi yakalandı.

       Alınan bilgiye göre, Bulgaristan’a gitmek üzere Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen Ömer Muhammed Yasin (29) ile Dalıla Odeesho Sada’nın (48) pasaportlarında yapılan kontrollerde, pasaportlarda resim değişikliği yaptıkları ortaya çıkartıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

       

Ntv

Edirne’nin İpsala ilçesinde, yasadışı yollardan Yunanistan’a gitmek isteyen 33 yabancı uyruklu yakalandı....