Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Kandemir: Şampiyonluk borcumuz var

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 160
11
Kandemir: Şampiyonluk borcumuz var

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Antrenörü Ahmet Kandemir, Birinci Lig’de 2000-2001 sezonunda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi....


Kandemir şöyle konuştu:

       “Geçen sezon kadroda yer alan Praskevicius ve Blackwell’den memnunduk. Onlar bir an önce sözleşme imzalamak istiyorlardı. Bu olmayınca, takımdan ayrıldılar. Biz de yine onların kalitesinde, Beşiktaş’ın prensiplerine uygun oyuncuları kadroya dahil ettik.”

       Kandemir, Beşiktaş’ın takım olmaktan çok kulüp olmayı başardığını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

       “İlke ve prensiplerimize uygun bir yapı oluşturduk. Ayrıca Volkan Aydın gibi kariyeri belli bir oyuncu transfer ettik. Bu oyuncunun kalitesi ortada. Kendisi de basketbol oynamak istiyordu ve bu nedenle bize geldi. İstediğimiz transferleri yaptık. Yapıyı da oturttuk. Artık bütün iş teknik kadronun ve oyuncunun performansına bağlı. Biz de ekip olarak en iyisini yapıp, hedefimiz olan şampiyonluğa bu sezon ulaşmak istiyoruz.”

       Beşiktaş yöneticilerinin basketbola gerekli değeri vermesine dikkat çeken Ahmet Kandemir, takımı bu alanda en iyi yere getirmek için çalışacaklarını vurguladı. Siyah-beyazlı taraftarlara da değinen antrenör Kandemir, “Taraftarlar kendilerine uygun takım bulduğunda, desteklerini esirgemiyor. Biz de bunun bilincindeyiz. Onlar da geçen sezon bütün maçlarda salonu doldurdular. Bu bakımdan Beşiktaş’ın basketbolda başarısı çok önemli” diye konuştu.

       

YENİ SEZON HAZIRLIKLARI

       Antrenör Ahmet Kandemir, yeni sezon hazırlıklarına başladıklarını da hatırlatarak, bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini söyledi. Kandemir, 3 Eylül Pazar gününe kadar İstanbul’da çalışacaklarını dile getirerek, “Daha sonra 2 haftalığına Bolu’da kamp yapacağız. Bu kamptan sonra İstanbul’da hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. Bu hazırlık programı içinde 13-14 hazırlık maçı yapacağız. Kamp programını da milli takımda yer alan Faruk’a göre hazırladık. O da milli takımdan dönüp, bizimle birlikte Bolu’ya gelecek. Yapacağımız çalışmalarla lige hazır hale geleceğiz” şeklinde konuştu.

“FENERBAHÇE VE GALATASARAY GÜÇLENDİ”

       Ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray’ın durumlarına da değinen Ahmet Kandemir, bu iki takımın da saha dışında güçlendiğini vurguladı. Ahmet Kandemir, Galatasaray’da eski basketbolcuların bir araya geldiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: “Galatasaray bu şekilde yeni yapılanmaya gitti. Maddi açıdan da kendilerini rahatlatacak. Fenerbahçe de basketbolu ciddiye alıyor. Murat Evliyaoğlu, Asım Pars ve Tonako Beard gibi kaliteli oyuncuları transfer etti.”

       

“EFES PİLSEN ZORLANACAK”

       Ahmet Kandemir, Efes Pilsen’in İbrahim gibi bir oyuncuyu kaybettiği için 2000-2001 sezonunda zorlanacağını iddia etti. Efes Pilsen’in İbrahim’in gitmesi ile bu oyuncunun yerini Hidayet ile doldurmayı düşündüğünü, ancak ancak Hidayet’in de NBA’ye transfer olduğunu hatırlatan Kandemir, “Efes Pilsen ne kadar transfer yaparsa yapsın, eski düzeyine ulaşamayacaktır” dedi.

       TOFAŞ’ın ligden çekilmesine de değinen Ahmet Kandemir, sözlerini şöyle tamamladı: “Ben TOFAŞ’ın ligden çekilmesini normal karşılıyorum. Beklenen bir gelişmeydi. Transfer borsasını abartılı bir şekilde yükseltmişti. Beşiktaş bu bakımdan diğer takımlara iyi bir örnek oldu. Başarı için paranın değil, doğru transferleri yapmanın önemli olduğunu gösterdi.”

Ntv

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Antrenörü Ahmet Kandemir, Birinci Lig’de 2000-2001 sezonunda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi....