Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Kapadokyanın yüzü bayramda güldü

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 425
59
Kapadokyanın yüzü bayramda güldü

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya, bayramda şenlendi....


Ahmet Tok, bölgeye yabancı turistlerin yanında çok sayıda yerli turistin de geldiğini belirterek “Kapadokya’da şu anda en çok Japon, ABD ve İtalyan konuklarımız var. Yerli turist sayısı da önemli oranda arttı. Bölgede şu anda yaklaşık 10 bin yabancı ve yerli turisti ağırlıyoruz” dedi.

       Tok, otellerin 3 günlük bayram tatili için kişi başına sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil 100 ila 160 milyon lira arasında değişen fiyat uyguladıklarını da kaydetti. Kayadan oyma kilise ve yerleşim merkezleri, yeraltı şehirleri, peri bacaları ve ilginç oluşumlarıyla dünyada bir benzeri bulunmayan Kapadokyada, en çok Göreme Açıkhava Müzesi, Zelve Örenyeri, Vaanos ilçesindeki çanak atölyeleri ile kayadan oyma restaranlar ilgi çekiyor.

       Sabah tarihi ve turistik merkezleri rehberler eşliğinde gezen yerli ve yabancı turistler, daha sonra tarihi mekanlarda ve kayadan oyma restoranlarda canlı müzik eşliğinde yörede üretilen şarapları yudumlayıp tatilin keyfini çıkarıyorlar. Üzerleri karla kaplanan peri bacaları ise insanlara tabiatın tüm güzelliğini ve huzurunu sunuyor. Kapadokya’da ayrıca, sabah erken saatlerde balon turları da düzenleniyor.

       

Ntv

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya, bayramda şenlendi....