Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Kayıp uçakların kalıntıları bulundu

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 638
131
Kayıp uçakların kalıntıları bulundu

26 Mart—  İngiltere Kraliyet Havayollarına bağlı arama ekipleri kaybolan iki ABD F-15C uçağının kalıntılarına İskoçya dağları üzerinde rast...


Kalıntılara Caingorm dağlarının en yüksek tepesi olan Ben Macdui zirvesinde rastlandı. Kraliyet Hava kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada “Şu anda kalıntıların tanımını yapacak durumda değiliz, ancak kalıntıların uçağın birinden düşen yakıt tankı olduğunu düşünüyoruz” dendi.

       Bölgedeki rüzgar ve kar yağışının da arama çalışmalarını aksattığı belirtildi. Yine de, kurtarma çalışmaları devam ediyor.

       Uçaklarla radar ve telsiz bağlantısı, İngiltere’nin doğusundaki Laken-Heath üssünden havalanmalarından 45 dakika sonra kesildi. Açıklamada, uçaklarla İskoçya’nın kuzeydoğusundaki Cairngorm dağlarının üzerinde seyrederlerken irtibatın kesildiği belirtildi. İrtibatın kesilmesinin hemen ardından, uçakları arama çalışmaları başlatıldı. Uçaklarla en son bağlantının kurulduğu bölgeye iki arama uçağının yanısıra üç helikopter de gönderildi.

       Gönderilen kurtarma ekipleri, uçakların kaybolduğu bölgede bir patlama duyulduğu bilgisini edindiklerini bildirdiler.

       

ALMANYA’DA AMERİKAN ASKERİ UÇAĞI DÜŞTÜ

       Bu arada Almanya’nın doğusundaki Nuremberg bölgesinde, iki kişilik Amerikan askeri uçağının düştüğü bildirildi. Uçakta bulunan 2 kişinin öldüğü bildirildi.

       Schwarbach bölgesi polis yetkilileri, çift pervaneli uçağın, Nuremberg’in 15 kilometre doğusunda düştüğünü söylediler. Amerikalı ordu yetkilileri de uçağın düştüğünü ve içindeki 2 kişinin öldüğünü doğruladılar.

       ABD Başkanı George W. Bush, Montana’da yaptığı konuşmada kendisini dinleyen 10 bin kişiyi, Almanya’da hayatını kaybeden ve İngiltere’de kayıp durumda bulunan dört ABD’li pilot için dua etmeye çağırdı.

       

       

Ntv

26 Mart—  İngiltere Kraliyet Havayollarına bağlı arama ekipleri kaybolan iki ABD F-15C uçağının kalıntılarına İskoçya dağları üzerinde rast...