Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Keçecilerden gümrük yorumu

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 145
16
Keçecilerden gümrük yorumu

Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Keçeciler, 2000 yılında yapılan “Paraşüt”, “Buffalo”, “Balina” gibi oper...


Keçeciler, ayrıca aynı operasyon çerçevesinde Karkamış Gümrük Kapısı’nda 13 milyon 958 bin dolarlık yağ, mercimek, çay, makine yağı, motorin, süper benzin, kristal şeker, pirinç, siyah çay kaçakçılığı tespit edildiğini, konunun DGM’ye intikal ettirildiğini vurguladı. Devlet Bakanı Keçeciler, Buffalo Operasyonunda 5 TIR kemiksiz parça et ile toplam 5 bin 469 ton dondurulmuş etin yakalanarak ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına intikal ettirildiğini vurguladı.

       Bu çalışmalar sırasında, 150 milyon dolarlık tekstil ürünün yakalandığını da hatırlatan Keçeciler, 4’ü tutuklu 23 gümrük memurunun görevden uzaklaştırıldığını kaydetti.

       Keçeciler, 2000 yılında 256 tanker mazotun yakalanarak ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına verildiğini belirterek, şunları söyledi: “Ayrıca çok önemlidir, 2 bin 320 adet mercedes, BWM ve diğer marka otomobil üzerinde operasyon vardır. Bedelsiz ithalat yoluyla Türkiye’ye getirilip, Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinden ve Avrupa’dan sahte mülkiyet belgesi düzenlenerek yurda otomobil sokulmuştur. Ayrıca 14 milyon dolarlık tekstil ürünü de son olarak Bursa’da yakalanmıştır.”

       Gümrüklerde usülsüzlük, yolsuzluk olursa bunun üzerine giderek cezalarını vereceklerini ifade eden Bakan Keçeciler, şu ana kadar 30 gümrük memurunun memuriyetten uzaklaştırıldığını, 106 gümrük memurunun açığa alındığını bildirdi.

       Bakan Keçeciler, “bazı ihracatçılar hayali ihracat yaptı” diye bütün ihracatçıları itham etmeye haklarının olmadığını da vurgulayarak, “bu ülkenin ihracatçıya ihtiyacı vardır” dedi.

       

Ntv

Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Keçeciler, 2000 yılında yapılan “Paraşüt”, “Buffalo”, “Balina” gibi oper...