Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Kenyalı Josephat: Zor bir parkurdu

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 663
97
Kenyalı Josephat: Zor bir parkurdu

Kıtalararası 22. Avrasya Maratonu’nu erkeklerde birinci olarak tamamlayan Kenyalı Rop Josephat, parkurun zorluğundan yakındı. İstanbul Büyükşehi...


Yarışın kendisi açısından çok iyi geçtiğini de anlatan Kenyalı atlet, davet edilmesi halinde gelecek yıl yine geleceğini söyledi. Son üç yılın şampiyonu Taye Moges ise yarışta ikinci geldiği için sevinçli olduğunu belirterek, “İklim değişikliği beni etkiledi. Benim ülkemde hava soğuktu, buradaki sıcak iyi koşamama neden oldu” diye konuştu.

       

GÜRTUNA: “İSTANBUL’U GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”

       İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna da İstanbul’u geleceğe hazırladıklarını ifade ederek, “Olimpiyat hedefine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi. Ödül töreninin gerçekleştiği Beşiktaş İnönü Stadı’na helikopterle inen ve düzenledikleri her maratonu bir aktivite ile bütünleştirdiklerini vurgulayan Gürtuna, “Avrasya Maratonu orjinalitesi olan bir organizasyondur. 2008 olimpiyatları öncesi çok dikkat çeken bir yarışma yapıyoruz. Olimpiyatlarda İstanbulumuz için bir katkımızın olmasını istiyoruz. İstanbul’u geleceğe hazırlıyoruz. Gerçek anlamda çağdaş bir şehir olursak, uluslararası organizasyonlarda daha fazla pay almaya başlarız” diye konuştu.

       Gürtuna kapanış konuşmasında ise şöyle konuştu:

       “Dünyanın ilk ve tek kıtalararası maratonunda buluştuk. Spor adına, hoşgörü, sevgi, kardeşlik ve barış için koştuk. Kimsesiz çocuklar, yardıma muhtaç insanlar için koştuk. 2008 Olimpiyatları için koştuk, inşallah bu organizasyonu da İstanbul alacaktır. İstanbulumuz olimpiyatlara layıktır. Biz bunu başarırız. Büyük işler yapıyoruz. Bunu da gönül vererek, el ele vererek, birbirimizi severek yapıyoruz ve hepimiz İstanbul için çalışıyoruz. Yaşasın İstanbul, yaşasın Türkiye.”

       

ÖDÜL TÖRENİ

       Kıtalararası 22. Avrusya Maratonu’nda erkekler ve özürlülerde dereceye giren sporculara ödüllerini, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna verdi. Bayanlarda ise dereceye girenler ödüllerini, TMOK Genel Sekreteri Togay Bayatlı ve Atletizm Federasyonu Başkanı Semra Aksu’nun ellerinden aldılar.

Ntv

Kıtalararası 22. Avrasya Maratonu’nu erkeklerde birinci olarak tamamlayan Kenyalı Rop Josephat, parkurun zorluğundan yakındı. İstanbul Büyükşehi...