Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Kübadan ABDye ağır karşılık

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 366
90
Kübadan ABDye ağır karşılık

27 Mart—  Küba Dışişleri Bakanı Felipe Perez Roque, 53 üyeli BM İnsan Hakları Komisyonu’na Küba’da insan haklarının ihlal edilm...
       BM İnsan Hakları Komisyonu’nun Küba’da muhalefetin bastırılması gibi insan hakları ihlallerini kınayan bir karar çıkarması bekleniyor.
“Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, ABD’nin bize yönelik suçlamasının Küba’da insan haklarının nasıl uygulandığıyla ilgisi yok. ABD’nin asıl sorunu, küçük bir üçüncü dünya ülkesinin kendi yolunu seçmiş olması”

— FELIPE PEREZ ROQUE

Küba Dışişleri Bakanı

       Küba Dışişleri Bakanı Perez, ülkesine yönelik suçlamaların Washington’dan kaynaklandığını söyledi ve aynı Washington’ın “açlık” gibi bir problemi en temel insan hakkının ihlali olarak kabul etmediğini hatırlattı.

       Perez, “Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, ABD’nin bize yönelik suçlamasının Küba’da insan haklarının nasıl uygulandığıyla ilgisi yok. ABD’nin asıl sorunu, küçük bir üçüncü dünya ülkesinin kendi yolunu seçmiş olması” diye konuştu. Perez, ABD’nin Küba’yı insan hakları ve demokrasi konusunda eleştirirebilecek dünya üzerindeki son ülke olduğunu da söyledi ve “Küba’da işçilerin ya da öğrencilerin polisten dayak yediğini gören oldu mu?” sorusunu yöneltti.

       Küba Dışişleri Bakanı, ABD’nin 40 yıldr Küba’ya uygulamakta olduğu ambargoyu da kınadı. ABD’nin Birleşmiş Milletler nezdindeki temsilcisi George Moose, geçtiğimiz hafta Küba’nın sistematik olarak temel insan haklarını çiğnediğini, dışarıdan gelen her tür eleştiriye ve işbirliğine de kapalı olduğunu söylemişti. Moose, ambargoyu da “ABD’nin ulusal kararı” olarak savunmuştu.

       

       

Ntv

27 Mart—  Küba Dışişleri Bakanı Felipe Perez Roque, 53 üyeli BM İnsan Hakları Komisyonu’na Küba’da insan haklarının ihlal edilm...