Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Kübik tarzı web tarayıcısı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 215
22
Kübik tarzı web tarayıcısı

3 boyutlu küp şeklindeki tek bir pencerede, aynı anda altı sayfayı birden gösteren tarayıcı geliştirildi...


Mike Rosen adlı Amerikalı mimar, 3-D tarayıcısını ilk kez Comdex’te tanıttı. 2Ce adı verilen tarayıcı, Microsoft’un Internet Explorer’ına dayanıyor. Sıradan Web sayfalarını görüntüleyebilen 2Ce, altı ayrı pencere açmak yerine, tek bir pencerede altı ayrı sayfayı aynı anda görüntülüyor. Küp şeklindeki yeni tasarımını internet sörfünde bir devrim olarak nitelendiren Rosen, “Bu yeni bilgi çağının ara birimi olacak” dedi.

       Tarayıcısını uygulamalı olarak tanıtan Rosen, kübün sol tarafına bir haber portalı, sağına borsa sayfası, arkaya arama motoru, tepeye takvim uygulaması ve tabana da web tabanlı e-posta sitesi yerleştirdi. Bu sayfalar arasında dolaşmak için menü çubuğunu kullanan Rosen, yeni tarayıcıyı tasarlarken, odalardan esinlendiğini belirtti. 2Ce ile sadece istenilen konulardaki siteleri bir araya getirerek haber küpü ya da spor küpü gibi özel amaçlı küpler yaratılabiliyor.

       Internet Explorer’ın üstünde bir kabuk gibi çalışan ‘kübik tarayıcı’ ana standartları ve eklentileri de destekliyor. 2Ce, masaüstü uygulamalarını da tek bir pencerede görüntüleyebiliyor.

       Amerikalı mimar, 2Ce’yi pazarlamak için Philadelphia’lı bir şirketle anlaşmış. Yazılım 2001 ortalarında ücretsiz olarak indirilebilecek.

       

Ntv

3 boyutlu küp şeklindeki tek bir pencerede, aynı anda altı sayfayı birden gösteren tarayıcı geliştirildi...