Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Kudüs yakınlarında bir patlama daha

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 765
144
Kudüs yakınlarında bir patlama daha

27 Mart—  İlk bilgilere göre bir kişinin ölümüne, 22 kişinin yaralanmasına sebep olan patlama saat 14.00 sıralarında meydana geldi. İsrail ...




       Bir görgü tanığı “Önce büyük bir duman gördüm, ardından insanlar havaya uçtu. Sonra da otobüsü yan yatmış durumda gördüm. Çevrede yerde yatmış insanlar vardı” diye konuştu. Görgü tanıkları ceset parçalarının çevreye dağıldığını söylüyor.





       

       Otobüs Kudüs’ten Batı Şeria’daki Yahudi yerleşim merkezi Maaleh Adumim’e gidiyordu.

       Bir başka görgü tanığı, 35 yaşındaki Danny Sarero da patlamayı duyduğu zaman otobüsten birkaç metre uzaklıkta olduğunu söyledi ve “Gördüğüm ikinci şey parçalanmış bir insan, asfaltta yatan bir baş ve gövdeydi. Parçalar 50 metreye dağıldı” dedi.

       Polis bölgeyi kapattı.





       

       Kudüs’te bu sabah da bir araçta patlama olmuş ve üç İsrailli yaralanmıştı. Sabahki saldırının sorumluluğunu İslami Cihad Örgütü üslendi.

       

BM RAPORU

       Filistin Enformasyon Bakanı Yaser Abdrabbo, Batı Şeria’daki El Halil’de ve Kudüs’te son 2 günde meydana gelen şiddet olaylarından İsrail Başbakanı Ariel Şaron’u sorumlu tuttu. Arap Birliği zirvesinin düzenlendiği Ürdün’ün başkenti Amman’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Abdrabbo, “Çatışmaların yeniden şiddetlenmesinin sorumlusunun Şaron’un izlediği siyaset olduğunu” söyledi. Abdrabbo, “Şaron, iktidara geldiğinden beri, Filistinlilere karşı eksiksiz bir savaş yürütüyor” dedi. El Halil kentinin Ebu Sneynah bölgesinde, Filistinli keskin nişancılar, dün bir Yahudi yerleşimcinin 10 aylık kızını öldürmüş, bugün de Kudüs’te meydana gelen iki patlamada toplam 1 kişi ölmüş, 10 kişi yaralanmıştı.

        Bu arada, bir BM raporunda, İsrail’in göstericilere yönelik gereğinden fazla ve sürekli güç kullanımını artırdığı, bunun da olaylarda ölen Filistinli sayısını yükselttiği kaydedildi. İtalyan uzman Giorgi Giacomelli, BM İnsan Hakları Komisyonu’na sunduğu raporda, İsrail’in ayrıca en az 13 kişiyi pusuya düşürerek öldürdüğü, yüzlerce Filistin evini kasten yıktığını ve mallarına zarar verdiğini bildirdi. BM uzmanı, iki tarafın güç kullanımının da arttığını ancak kendisinin işgal altında bulunan topraklardaki İsrail’in insan hakları ihlalini incelemekle görevlendirildiğine dikkat çekti.

       

       

Ntv

27 Mart—  İlk bilgilere göre bir kişinin ölümüne, 22 kişinin yaralanmasına sebep olan patlama saat 14.00 sıralarında meydana geldi. İsrail ...