Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Kulüpler Birliğinden %15lik kesintiye tepki

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 204
41
Kulüpler Birliğinden %15lik kesintiye tepki

Birinci Lig kulüpleri, Spor Konseyi Yasa Tasarısı’nda yer alan, kulüplerden yüzde 15 kesinti yapılması uygulaması yaşama geçirilirse, lig maçlar...


Klüpler Birliği ayrıca, Spor Konseyi Yasa Tasarısı’nda yer alan, kulüplerden yüzde 15 kesinti yapılması uygulamasının yasalaşması durumunda, lig maçlarına çıkmama Kulüpler Birliği’nin toplantısı, Futbol Federasyonu’nun Beylerbeyi’ndeki Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde yaklaşık 4 saat sürdü. Birinci Futbol Ligi’ndeki 18 kulüpten 16’sının yöneticilerinin katıldığı toplantı sonrasında, Trabzonspor Kulübü Başkanı Özkan Sümer, birliğin aldığı tavsiye kararlarını açıkladı.

       

YASAYA BÜYÜK TEPKİ

       Özkan Sümer, Spor Konseyi Yasa Tasarısı’nın, Futbol Federasyonu ve futbol kulüplerinden yüzde 15 kesinti yapılmasını öngördüğünü, meclis alt komisyonundan çıkan kararın, kabul edilemez olduğunu söyledi. Sümer, Kulüpler Birliği’nin bu konudaki görüşünü şöyle dile getirdi:

       “Bu şekilde bir düşüncenin ve bu uygulamanın, kulüpleri maddi yönden çok güç durumda bırakacağı gibi, Futbol Fedarasyonu’nun özerk yapısına da aykırı düştüğü görüşü içindeyiz. Eğer bu yasa gerçekleşirse, Kulüpler Birliği’nin, şu andaki 18 takımın müşterek kararıyla, lig müsabakalarına katılmayacağı karar ve kararlılığını burada açıklamış ve ilgili mercilere görüşümüzü bildirmiş olduk.”

       

YABANCI FUTBOLCULAR

       Sümer, Kulüpler Birliği’nin, yabancı oyuncu konusunda, “sahada 5 yabancının devamı ve yabancı ile sözleşme yapılmasının sınırsız tutulması” konusunda Futbol Federasyonu’na tavsiyede bulunma kararı aldığını söyledi. Özkan Sümer, Ümitler Ligi’ne de gelecek sezon “Süper Ümitler Ligi” adı altında devam edilmesini ve Ümitler Ligi’nde 2 yabancı oyuncu oynatma hakkı tanınmasının istendiğini ifade etti.

       Sümer ayrıca, “Gelecek sezon Süper Lig uygulamasının, 21 takımla uygulamaya konulması görüş ve tavsiyesinde de bulunduk” dedi.

Ntv

Birinci Lig kulüpleri, Spor Konseyi Yasa Tasarısı’nda yer alan, kulüplerden yüzde 15 kesinti yapılması uygulaması yaşama geçirilirse, lig maçlar...