Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Kutan: Dervişinki Tanzimat reçetesi

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 759
45
Kutan: Dervişinki Tanzimat reçetesi

FP lideri Recai Kutan, ‘Kemal Derviş’in (güçlü ekonomiye geçiş) diye takdim ettiği reçete, Tanzimat’tan bu yana Türkiye’ye dış...


FP Genel Başkanı Recai Recai Kutan, 1940’lı yıllarda Malatya’da “Hatice Bacı” dedikleri birinin çocuklara Kuran öğrettiği gerekçesiyle karakola alındığını, bu nedenle birçok defa dayak yediğini, ancak bu işten vazgeçmediğini anlattı. Kutan, günümüzdeki Türkiye’de de düşünce ve inanç özgürlüğünün olmadığını öne sürdü.

       Böyle bir dönemde yapılan seçimlerde halkın DP’yi tek başına iktidara getirdiğini, CHP’yi ise sandığa gömdüğünü bildiren Kutan, yapılacak ilk genel seçimde de DSP, MHP ve ANAP’ın sandıkta kalacağını, FP’nin tek başına iktidara geleceğini iddia etti.

       FP Genel Başkanı Kutan, benzine 7 ayda 7 kez zam yapıldığını, aylık enflasyonun yüzde 10-15’ler düzeyinde olduğunu, toplam borç miktarının 157 milyar dolara ulaştığını söyledi.

       

DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ

        Recai Kutan, dün “Dünya Çiftçiler Günü”nün kutlandığını, ancak çiftçilerin içinde bulunduğu zor şartlar nedeniyle protesto eylemleri yaptığını kaydetti.

       Çiftçilerin Refahyol dönemine göre en az 3.5 kat yoksullaştığını ifade eden Kutan, “buğdaya en az 200 bin lira taban fiyat verilmesi gerektiğini” söyledi. Kutan, sözlerini şöyle sürdürdü:

       “Bu talep Derviş’e söylendiğinde (bütçede karşılığı olmayanı nasıl ödeyeyim) diyecektir. Oysa ona şunu da sormak lazım. Peki batık bankalara vakit geçirmeden ödediğiniz 12 milyar doların bütçede karşılığı var mıydı? Çiftçiye vereceğiniz bu para bağış da değildir.”

       

TANZİMATTAN BU YANA AYNI REÇETE

        Türkiye’nin tıkanıklıktan kurtulması için yeniden yapılanmaya ihtiyaç olduğunu bildiren Kutan, bir süre önce Türkiye’ye getirilen Kemal Derviş’in “biyonik adam” gibi takdim edildiğini söyledi. Recai Kutan, şöyle konuştu:

       “Görüyoruz ki, Kemal Derviş’in (ulusal program) veya (güçlü ekonomiye geçiş) diye takdim ettiği reçete tanzimatan bu yana Türkiye’ye dışarıdan sunulan ve dış finans çevrelerinin ortaya koyduğu ve gerçekleştirilmeye çalışılan reçetelerin tıpatıp aynıdır.”

       Kutan, Bankalar Yasası ve Telekom Yasası’nın hiç tartışılmadan acilen TBMM’den geçirildiğini bildirerek, ABD Başkanı George Bush ve IMF’den gelen mektupların da Türkiye’nin itibarını zedelediğini öne sürdü.

       

Ntv

FP lideri Recai Kutan, ‘Kemal Derviş’in (güçlü ekonomiye geçiş) diye takdim ettiği reçete, Tanzimat’tan bu yana Türkiye’ye dış...