Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Kutan: FP kapanmayacak

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 584
91
Kutan: FP kapanmayacak

Fazilet Partisi (FP) Genel Başkanı Recai Kutan, “FP kapatılmayacaktır. Çünkü FP, huzurun ve kardeşliğin çimentosudur” dedi....


Fp lideri Recai Kutan, şunları söyledi:

       “Üç ortak çavuş ülkeyi batırdılar. Onların ne halka gelmeye yüzleri ne de cesareti var. Biz Anadolu yollarına düştük. Halka gerçekleri anlatıyoruz. FP’yi tek başına iktidara getireceğiz. Halk bize destek veriyor. Halk hükümeti istifaya çağrıyor. Biz de diyoruz ki, yetti artık inin milletin sırtından.”

       

“DERVİŞ’İN GÖREVİ ÜLKEYİ BORÇLANDIRMAK”

        Hükümetin 1,5 yıl önce istikrar programı hazırladığını ancak bir gecede halkı yüzde 40 fakirleştirdiğini öne süren Kutan, şöyle devam etti:

       “Şimdi Kemal Derviş’i getirdiler. Bu kişiyi Dünya Bankası ve IMF tanıyor. Borç bulur diye getirdiler. Derviş’in görevi ekonomiyi iyileştirmek değil, ülkeyi borçlandırmaktır. Yeni program, tüm emekçiler için değil, bankaların içini boşaltanlar içindir. Vurguncuların sayısı 200’den fazla değil. Sosyal demokrat Ecevit, milliyetçi Bahçeli, ve ‘piyasa ekonomisini uygulayacacağım’ diyen Yılmaz, soygunlara göz yumuyor.”

        FP’nin iktidara geldiğinde yatırım ve ekonomiye dönük program uygulayacağını bildiren Kutan, FP’nin kapatılmayacağını belirterek, “Çünkü FP, huzurun ve kardeşliğin çimentosudur. Ana muhalefet partisinin kapatılması, ülkeyi kaosa ve huzursuzluğa iter” dedi.

        FP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Çelik de hükümeti ve Başbakan Bülent Ecevit’i eleştirerek, “Ecevit’in yürümeye takati yok ama biz onu kendimiz tutup alacağız” diye konuştu.

       

Ntv

Fazilet Partisi (FP) Genel Başkanı Recai Kutan, “FP kapatılmayacaktır. Çünkü FP, huzurun ve kardeşliğin çimentosudur” dedi....