Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Kutan: Her yerden yolsuzluk çıkıyor

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 411
16
Kutan: Her yerden yolsuzluk çıkıyor

Fazilet Partisi (FP) Genel Başkanı Recai Kutan, Türkiye’nin sosyal, ekonomik ve ahlaki depremi birarada yaşadığını öne sürdü. Kutan, FP’ni...


Türkiye’de yeni bir ruha ve şevke ihtiyaç olduğunu savunan Kutan, “çok önemli değerlerimiz hızla tahrip ediliyor. Depremin nedeni de, bizi biz yapan değerlerin tahrip edilmesidir” diye konuştu. Türkiye’de yoksulluk, talan ve rüşvetin, hiçbir zaman bugün olduğu kadar olmadığını ileri süren Kutan, şöyle devam etti:

       “Nereye el atsanız bir pislik çıkıyor ortaya. Bankalar haydi neyse, akla hayale gelmedik yerlerde dahi pislik çıkıyor. İnsanın aklı almıyor. Olacak iş mi? Kızılay’da, Türk Dil Kurumu’nda dahi yolsuzluk çıkıyor. Yolsuzluk, talan, rüşvet, metastas yapmış kanser gibi tüm bünyemizi kaplamış.

       Türkiye çok hassas bir dönemden geçiyor. Ahlak o derece düştü ki, sokak ortasında soygunculuk yapılıyor. İntiharlar ve boşanmalar arttı. Kutsal aile yapımız çatırdıyor. Sosyal, kültürel ve ahlaki depremin yanı sıra (birlikte yaşama) diye birşey çıktı.

       Gazetelerden okudunuz, devletin bir bakanı, eşiyle ayrı yaşadığını söylüyor. Hanımı şikayetçi olsa yaptığı suçtur, zinadır. Milletin değerlerine herkes uymak zorundadır.”

       EKONOMİK VE SOSYAL DEPREM

       Ekonomik, sosyal ve ahlaki depremin yanı sıra ciddi bir kuraklık da yaşandığını vurgulayan Kutan, sözlerini şöyle sürdürdü:

       “Orta Anadolu’da yeşeren tarla yok. Şubat ve Mart ayında da yağmur ve kar yağmazsa, Türkiye’nin ekmeğini yapacak buğdayı da olmayacak. Sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Allah beterinden saklasın. Ama sıkıntıların farkında olmayanlar var, ve ne yazık ki ülkeyi onlar yönetiyor. İnsanların en az yüzde 80’i açlık sınırına sürüklendi. Müftülerin, zekat verilebileceğini belirttiği memurların, işçilerin yanı sıra doktorlar dahi ekonomik sıkıntı içinde. Türkiye’nin yepyeni bir ruha, zihniyete ihtiyacı var.”

       

“FP KAPATILMAYACAK”

        Kutan, Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için gerekli ruh ve heyecanın FP’de olduğunu savunarak sözlerini şöyle tamamladı:

       “FP, milletin umududur. Anayasa Mahkemesi’nin önümüzdeki hafta sonuna doğru karar çıkartacağını ve FP’nin kapatılamayacağını umuyorduk. Ancak ek iddianame, süreyi 2-2,5 ay daha uzattı. Şu anda hukukçu milletvekillerimiz savunma hazırlıyor.

       Samimi kanaatimiz ve inancımız, FP kapatılmayacak. Aziz halkımızın bize olan umudu boşa çıkmayacak.”

       Daha sonra bayrak töreni için Kahramanmaraş Kalesi’ne çıkan Kutan, Fransız bayrağı indirilerek, Türk Bayrağı’nın göndere çekilişini izledi.

       

Ntv

Fazilet Partisi (FP) Genel Başkanı Recai Kutan, Türkiye’nin sosyal, ekonomik ve ahlaki depremi birarada yaşadığını öne sürdü. Kutan, FP’ni...