Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Kutan: İsrail Nazi metodu uyguluyor

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 336
44
Kutan: İsrail Nazi metodu uyguluyor

FP lideri Recai Kutan, İsrail’in yıllar önce kendilerine uygulanan Nazi metotlarını Filistin halkına uyguladığını ifade ederek, dünyanın buna du...


Balkanlar, Kafkaslar ve Ortadoğu’daki sıcak gelişmelerin Türkiye’yi doğrudan ilgilendirdiğini anlatan Kutan, yıllar boyunca bu bölgelerde emperyalist güçlerin Müslüman halkı katlettiğini dile getirdi. Son olarak İsrail ile Filistin arasında yaşanan olayların bunun göstergesi olduğunu ifade eden Kutan, İsrail tarafının tanklarla, toplarla, Filistin halkının ise taş ve sapanlarla savaştığını söyledi. Bölgede “utanç verici” bir savaşın yaşandığını kaydeden Kutan, “biz ise bu durumun adına şanlı ve soylu intifada diyoruz. Bu işlerin mimarı Likud Partisi’nin Genel Başkanı Ariel Şaron’dur” dedi.

“TÜRKİYE’NİN POLİTİKASI KİŞİLİKSİZ”

       Ortadoğu’daki gelişmeler karşısında Türkiye’nin söz sahibi olamadığını, “kişiliksiz, şahsiyetsiz bir politika izlediğini” öne süren Recai Kutan, Mısır, ABD, İsrail ve Filistin Devlet Başkanlarının katılımıyla Mısır’da yapılması beklenen zirveye işaret etti.

       Meselenin tüm İslam Dünyası’nı ilgilendirdiğini kaydeden FP Lideri Kutan, İsrail’in geçmişte kendilerine uygulanan Nazi metodunu Filistin halkına uyguladığını, dünyanın da bu duruma duyarsız kaldığını söyledi.

       Hükümetin, duruma aktif şekilde müdahale etmek yerine taraflara tavsiyelerde bulunmakla yetindiğini belirten Kutan, ABD’nin tutumunu da eleştirdi.

       

MEGALO İDAE-BÜYÜK ERMENİSTAN

       ABD Temsilciler Meclisi Uluslararası İlişkiler Komitesi’nde kabul edilen sözde Ermeni soykırım karar tasarısına da değinen Kutan, insanların, Ermenilerin Türklere yaptığı soykırımdan neden bahsetmediğini sordu.

       Osmanlı arşivlerine bakıldığında pek çok Türk ve Müslümanın Ermenilerce katledildiğinin görüldüğüne dikkati çeken Kutan, “Türkiye’nin bir şanssızlığı var. İki akılsız komşusundan, birisi çıkıp megalo ideadan, Büyük Yunanistan’dan bahsediyor, diğeri de Büyük Ermenistan diyor” diye konuştu.

       Sözde Ermeni soykırımı karar tasarısının kabul görmesinde sadece Ermenileri ve ABD’yi suçlamanın yanlış olacağını belirten Kutan, Türk yetkililerin de kusuru bulunduğunu, konunun hükümet tarafından Meclis gündemine getirilerek, etkili kararlar alınması gerektiğini kaydetti.

       

“BANKA BİR GÜNDE SOYULMAZ”

        Konuşmasında, ekonomik yolsuzluk konularına da değinen Kutan, Egebank olayını değerlendirdi. Konunun çok daha derin olduğunu ifade eden Recai Kutan, “daha, görünen buzdağının üstüdür, esas kısım suyun altındadır” dedi. Hükümetin, art arda gerçekleştirdiği bir dizi operasyonu, İtalya’daki “Temiz Eller Operasyonu”na benzeterek “böbürlendiğini” kaydeden Kutan, “Yahya Murat Demirel seçilmiş, günah keçisi haline getirilmiş. Batan bankaların yöneticileri nerede? Bunların sorumluları hakkında ne yapıldı? Banka bir günde soyulmaz. Bunlar planlı, programlı şeylerdir” diye konuştu.

       

“SES ÇIKARMAYANLAR KİM?”

       FP lideri Recai Kutan, Türkiye’deki bankaların yaptığı işlemlerin, Ankara’daki merkezler tarafından anında izlenebileceğini ifade etti.

       Kutan, şunları söyledi:

       “Ankara’daki sorumlu olan kişiler, soygun tamamlanıncaya kadar sessiz kaldılar. Kimdir sessiz duran bürokratlar? Bunların sessiz kalması için talimat veren bakanlar kimdir? Soygunlara karşı tedbirler alınmazsa başka soygunlar ve talanlar gelir. Bir tek tedbir var, o da FP zihniyetinin dünya görüşüdür. Bunun dışında çözüm düşünemiyorum. Bu ülkede ahlaki kalkınmayı temin etmek isteyen insanların önü irticacı diye kesiliyor. FP iktidara geldiğinde bunların hiçbiri yaşanmayacaktır.”

       Kutan, TBMM Başkanı seçimiyle ilgili bir soruyu yanıtlarken de, gelecek hafta Salı günü yapacakları grup toplantısında konuyu değerlendireceklerini belirterek, “Temennimiz Sayın Murat Başesgioğlu’nun kazanmasıdır. Bunu canı gönülden istiyoruz” diye konuştu.

       

Ntv

FP lideri Recai Kutan, İsrail’in yıllar önce kendilerine uygulanan Nazi metotlarını Filistin halkına uyguladığını ifade ederek, dünyanın buna du...