Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Milli takım Almanya yolcusu

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 23
4
Milli takım Almanya yolcusu

7 Temmuz—  İlk etap hazırlıklarına 2 Temmuz‘da başlayan ve ucmartesi günü yaptığı kros çalışması ile İstanbul‘daki antrenmanlar...


Başkanlığını menajer Doğan Hakyemez‘in yaptığı kafilede antrenör Aydın Örs ve şu sporcular bulunuyor:

       Orhun Ene, Haluk Yıldırım, Ufuk Sarıca, Kerem Gönlüm, Tutku Açık, Kerem Tunçeri, Ömer Onan, Alper Yılmaz, Mehmet Okur, Hüseyin Beşok, Kaya Peker, Murat Evliyaoğlu, Asım Pars, Arda Vekiloğlu, Harun Erdenay.

       Milli Takım aday kadrosunda yer alan ve Yunanistan‘ın Panathinaikos takımıyla sözleşme imzalamak için bu ülkeye giden İbrahim Kutluay‘ın, Almanya‘da takıma katılacağı öğrenildi.

       

AVRUPA ŞAMPİYONASINDA GÖREV ALACAK HAKEMLER AÇIKLANDI.

       Ankara, Antalya ve İstanbul‘da, 31 Ağustos- 9 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 32. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası’nda görev alacak hakemler belli oldu. Türkiye‘den Murat Biricik‘in yardımcı hakem olarak görevlendirildiği kaydedildi. Turnuvada, Uluslararası Basketbol Federasyonu Temsilciliği‘ni Fransız Yvan Maininni yapacak.

       Teknik komiser olarak Almanya‘dan Alfred Drost ve Romanya‘dan Mihai Aloba Ankara’da, FIBA Gözlemcisi Lubomir Kotleba ve Polonyalı Ludwik Mietta ise Antalya‘da görev alacak.

       İsveçli Philppe Leemann ve Finlandiyalı Carl Jungebrand Ankara, Slovak Petr Sudek ile Bulgar Kaman Toshev ise Antalya‘da, bağımsız hakem olarak görevlendirildi.

       Estonyalı Atso Matsalu, Hırvat Dubravko Muhviç, Yugoslav İlija Beloseviç, Alman Efim Resser, Bosnalı Ademir Zurapoviç, Yunanlı Nitos Pitsılkas, İtalyan Gennaro Gollucci ve Rus Alexander Gohshkov Ankara’da,

       Ukraynalı Borla Shulga, İsrailli Mosha Biton, Fransız Pascal Dorizon, Litvanyalı Romualdas Brazuaskas, Letonyalı Yuris Kokainis, Slovak İztok Rems, İspanyol Eduardo Sancha ve Türk Murat Biricik, Antalya’da eleme grubu maçlarında yardımcı hakem olarak görev alacak.

       

FEDERASYON BAŞKANI DEMİREL, YENİDEN FIBA YÖNETİM KURULUNA SEÇİLDİ

       Basketbolda FIBA Olağanüstü Genel Kurulu‘nda yapılan seçim sonucunda 40 oy alan federasyon başkanı Turgay Demirel, yeniden yönetim kuruluna seçildi. Basketbol Federasyonu‘ndan yapılan açıklamada, Almanya‘nın Münih kentinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda Avrupa başkanlığı ve boşalan yönetim kurulu üyelikleri için seçim yapıldığı bildirildi.

       Turgay Demirel‘in en çok oyu alarak yönetim kuruluna seçildiği kaydedildi. Yunan G. Vassilakoupoulos‘un başkanlığındaki FIBA Yönetim Kurulu‘nda L. Wallin, F. Maifredi, J. Zednicek, W. Kaselik ve P. Klingbiel de diğer üyeler oldular.

       FIBA genel kurulunun, yönetim kurulu tarafından alınan ULEB ile birleşme kararını onaylamaması sonucu, Turgay Demirel‘in de aralarında bulunduğu bazı üyeler istifa etmişti.

       FIBA Hukuk Kurulu başkanlığına M. Paulus ve Avrupa Müsabakalar Komisyonu başkanlığına da D. Kesten seçildi.

       

Ntv

7 Temmuz—  İlk etap hazırlıklarına 2 Temmuz‘da başlayan ve ucmartesi günü yaptığı kros çalışması ile İstanbul‘daki antrenmanlar...