Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Nakliye Kongresi 24 Ekimde

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 992
164
Nakliye Kongresi 24 Ekimde

DTM’nin organize ettiği, “1. İhracatta Nakliye ve Çözüm Arayışları Kongresi”, Devlet Bakanı Tunca Toskay başkanlığında 24 Ekim’...


Türkiye’nin ihracatının arttırılabilmesi için ve uluslararası pazarlarda rekabet gücünün sürdürülmesinde, nakliye maliyetlerinin azaltılması ve bu hizmetlere ilişkin dünyadaki gelişmelerin izlenmesinin önemli yer teşkil ettiğinin vurgulandığı açıklamada, şöyle denildi:

       “Uluslararası taşımacılık alanında ülkemizin karşılaştığı sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapmak amacıyla, Ulaştırma Bakanlığı ile DTM arasında daha etkin bir işbirliği sağlanarak, uluslararası karayolu taşımacılığında kefil kuruluş olarak TOBB’un da katılımıyla,UND ve İhracatçı Birliklerimiz ile diğer ilgili kuruluşların yer alacağı bir platform oluşturulmasının yararlı olacağı yönünde değerlendirmeler yapılmaktadır.”

       Açıklamada Kongre’ye, Dışişleri, Maliye, Ulaştırma ve İçişleri Bakanlıkları ile Devlet Planlama Teşkilat, Hazine, Gümrük ve Denizcilik Müsteşarlıkları, TCDD, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Demiryolları Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, Türk İhracat Kredi Bankası A.Ş., Türkiye İhracatçılar Meclisi, TOBB, Uluslararası Nakliyeciler Derneği başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun katılacağı bildirildi.

Ntv

DTM’nin organize ettiği, “1. İhracatta Nakliye ve Çözüm Arayışları Kongresi”, Devlet Bakanı Tunca Toskay başkanlığında 24 Ekim’...