Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

New York sokaklarında Türk bayrağı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 214
10
New York sokaklarında Türk bayrağı

New York’ta 19 Mayıs Cumartesi günü yapılacak 20. geleneksel Türk Günü yürüyüşünün hazırlıkları hızla devam ediyor....


New York’un en popüler binası olan Empire State Binası da federasyon yetkililerin başvurusu üzerine 15-30 Mayıs arasında Türk ve Amerikan bayraklarının renklerini taşıyan ışıklarla süslenecek ve binaya 3x4 metre ebadında iki Türk bayrağı asılacak.

       New York’u 19 Mayıs Cumartesi günü adeta bir “gelincik tarlasına” çevirmeyi hedefleyen federasyon yetkilileri, yürüyüşün 16 bando, 18 seyyar sergi ve dağıtılacak 20 bin adet bayraklı balon, 10 bin el bayrağı, yüzlerce büyük bayrak, 4 bin paket hediyelik Malatya kayısısı, 1500 paket fındık, 2 bin küçük şişe zeytinyağı ve 2 bin kuruyemiş paketliyle zenginleşeceğini bildirdiler.

       Yürüyüşte ayrıca Aşkın Nur Yengi, İzzet Altınmeşe, Armağan Elçi, Kaan Öztürk, Mehtap Saraç, Kültür Bakanlığı Genç Halk Oyuncuları ekibi, Malatya Belediyesi folklor ekibi, Kırıkkale Belediye Bandosu, Mehter Takımı, Federasyon Anadolu Halk Dansları Topluluğu, Collage Uluslararası Folk Dansları Ekibi, derneklerin bando ve folklor ekipleri gösteri yapacaklar.

       Devlet Bakanları Şükrü Sina Gürel ve Prof. Abdulhaluk Çay’ın da katılacağı yürüyüşte, büyükelçiler başta olmak üzere resmi temsilciler de yer alacak. Bu sene yapılacak yürüyüşün 19 Mayıs gününe denk gelmesi nedeniyle katılımın rekor seviyede olması bekleniyor. Federasyon Başkanı Bağış, çok sayıda Türkün Kanada, Rochester, Boston, Connecticut, Washington ve New Jersey’den otobüslerle yürüyüşe geleceğini bildirdi.

Ntv

New York’ta 19 Mayıs Cumartesi günü yapılacak 20. geleneksel Türk Günü yürüyüşünün hazırlıkları hızla devam ediyor....