Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Nicole Kidman Satine ile doğuyor

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 191
30
Nicole Kidman Satine ile doğuyor

20 Mayıs—  Moulin Rouge’daki kabare yıldızı rolü teklif edildiğinde korkup reddeden Kidman, Yönetmen Baz Luhrmann’ın ısrarıyla ...


EXPIRES CONTENT=0
Nicole Kidman ‘Satine’ ile doğuyor
NTV-MSNBC 20 Mayıs—  Moulin Rouge’daki kabare yıldızı rolü teklif edildiğinde korkup reddeden Kidman, Yönetmen Baz Luhrmann’ın ısrarıyla filme evet demiş. Fiziksel olarak çok zorlandığını söyleyen yıldız, filmdeki sahneler yüzünden kaburgalarını kırmış, dizini sakatlamış. Tom Cruise’dan boşanacak mı, ne zaman gibi sorulardan sıkılan yıldız, Cannes Film Festivali’nin açılış filmi olan “Moulin Rouge” ile ilgili soruları açık yüreklilikle yanıtlıyor.

 

 
 

 

 

 Nicole, Satine isimli kabare yıldızını canlandırıyor

       “Baz’a (Yönetmen) bu rolü yapabileceğimi sanmıyorum, en iyisi siz bu rol için yeni birisini bulun, dedim. Ancak o elimi kavradı ve ‘senin yapabileceğine inanıyorum’ dedi. Böylece filme devam ettik” Nicole Kidman, “Moulin Rouge” için ilk bunları söylüyor.

       1899 yılının Paris’inde çılgın eğlencelerin dorukta olduğu geceler. İzi çok sonraki yıllara da kalacak bir mekan “Moulin Rouge”. Cinsellik, keyif veren maddeler, danslar, o günler için yarı çıplak denilecek kıyafetlerle dans eden kızlar... Bu çılgın dünyanın ortasında kabare yıldızı Satine (Nicole Kidman) ile genç şair Christian’ın (Ewan McGregor) aşkları...

       Geçtiğimiz yıl, Kubrick’in “Eyes Wide Shut- Gözleri Tamamen Kapalı” filmiyle gündeme gelen Kidman’a iki filmi karşılaştırması istendiğinde şöyle diyor: “Eyes Wide Shut, yapım süresi çok uzun süren bir filmdi. Ancak o film için başka bir yerde hazırlık çalışması yapmam gerekmiyordu.

       Moulin Rouge, fiziksel olarak insanı çok yoran bir film oldu. Hazırlık safhalarıyla ilk çekimleri Baz, aynı ana denk getirmekte ısrar etti. Ona göre filmi geliştirmek ve yeni birşeyler keşfetmek için bu yöntem gerekliydi.” Şarkı söyleyip dans eden bir kabare kızını canlandırmak için onlar gibi yüksek topuklu ayakkabılarla dans etmesi gerekiyordu ve bu hiç de kolay olmadı.

       “Film çekimleri sırasında iki kaburgamı kırdım. Dizimdeki lifler yırtıldı. Dans ederken yüksek topuklu ayakkabılar giydim ama bunlar dans ayakkabısı değildi; çünkü onların estetik açıdan çirkin olduğu, çekimlerde hoş görünmeyeceği söylendi. Normal ayakkabılarla da dans etmek beni öldürdü” sözleriyle neler çektiğini anlatıyor ama bu kadarla kalmamış sakatlıkları. Merdivenden yuvarlanmış ve dizini burkmuş. Halen doktora giden güzel oyuncuya koşmak yasak. “Her gün koşardım, onun yerine yüzmeye başladım” diyor.

       Filmdeki Satine karekterini en iyi şekilde canlandırmak için saatlerini video karşısında geçirmiş “Baz eski yıldızlara Dietrich, Monroe gibi, bakmamı istedi. Bir çok eski filmi seyrettim; ve bu arada Rita Hayworth’un ‘Gilda’daki performansını yeniden keşfettim. Bu film bana çok yardım etti, dört ya da beş kez seyretmişimdir. Her seferinde yeni bir ipucu yakalıyordum.”Nicole Kidman-Ewan McGregor

       Gelen teklifleri nasıl değerlendirdiği, filmleri neye göre seçtiği sorulduğunda ise Kidman yönetmene öncelik veriyor “Güçlü görüşleri olan yönetmenleri tercih ediyorum. Onlar güçlü oyuncularla daha iyi çalışıyorlar. Birlikte çalışmaktan en mutlu olduğum yönetmenlerin başında Kubrick geliyordu. İlerki yıllarda Jane Champion, Gus Van Sant, Lars von Trier’le birlikte çalışmak isterim.

       Yönetmenliği düşünüyor mu sorusuna ise “Sanmıyorum” diyor “Çünkü yönetmen olmak için dünyaya farklı bir gözle bakmanız gerekiyor. Bir kameranın doğduğunuz andan itibaren sizinle birlikte dolaşması gerek. Kendimi senaryo yazarlığına, adaptasyona daha yakın görüyorum. Yönetmenlikte ise şüphem var, çünkü insanın kanında yönetmenlik olması lazım, oysa benim damarlarımda oyunculuk dolaşıyor.”       

       

       

       

Ntv

20 Mayıs—  Moulin Rouge’daki kabare yıldızı rolü teklif edildiğinde korkup reddeden Kidman, Yönetmen Baz Luhrmann’ın ısrarıyla ...