Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Öger: 13 milyon turist gelecek

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 131
22
Öger: 13 milyon turist gelecek

Almanya’nın en büyük tur operatörlerinden Öger Tours Başkanı Vural Öger Bu yıl Türkiye’nin tarihinin en güzel turizm sezonunu yaşayacağını...


Almanya’nın Hamburg kentinde, 10 Şubat Cumartesi günü başlayan “Hamburg Seyahat Fuarı” sürüyor.

       Türkiye’nin “Kardeş Ülke - Partnerland” ilan edildiği fuar dolayısıyla, Hamburg’un ana caddelerinde asılan afişlerde Türkiye logoları boy gösteriyor. Fuar merkezinin ana giriş kapılarında da Türk Bayrağı en önde yer alıyor.

       Akdeniz çanağındaki ülkelerin standlarının bulunduğu ikinci katta, en geniş alanda tanıtım çalışmalarını yürüten Türkiye standı, Almanlar’dan büyük ilgi görüyor.

       Türk standını ziyaret eden Öger Tours Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öger, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Öger, Türkiye için güzel ve umutlu haberler vereceğini belirterek, şunları söyledi:

       “Türk insanı karamsar haberlerden bıktı. Ama artık güzel haberler de var. Tüm menfi gelişmelere rağmen, turizm çok iyi gidiyor. Bu sene Türkiye, turizmde tarihinin en güzel sezonunu yaşayacak. Türkiye’nin imajı, Avrupa’da hızla düzeliyor. Bu yıl Türkiye’ye, Almanya’dan 3 milyon turist gelecektir. Diğer ülkelerden gelenlerle birlikte, toplam turist sayısı 12 milyon, turizm geliri de 12 milyar dolar olacaktır.”

       

‘İSPANYA’YA GİDEN TURİSTLER MEMNUN DÖNMEDİ’

       Vural Öger, Öger Tours’un da bu yıl çok büyük bir atılım gerçekleştireceğine dikkati çekti. Öger, “Bu yıl Öger Tours, geçen yıldan 2 kat daha fazla turist getirecektir.

       Geçen yıl İspanya’ya giden turistler memnun dönmedi. Hem pahalı hem de kalitesiz buldular İspanya’yı. Terör olaylarının azalması hem de olumlu gelişmeler yaşanması Türkiye’ye ilgiyi artırdı” diye konuştu.

       Türkiye’nin, Akdeniz çanağında rakipsiz kalabileceğini de dile getiren Öger, doğa, tarih, kültür, mutfak gibi artılarının diğer ülkelere üstünlük sağladığını anlattı.

       

‘TÜRKİYE’Yİ GÖREN ALMAN, AB’YE GİRMESİNİ İSTİYOR’

       Öger, 82 milyon Alman’dan yalnızca yüzde 9’unun Türkiye’ye geldiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

       “Demek ki, Almanların yüzde 90’ı hala Türkiye’yi görmemiş. Bu çok büyük bir potansiyel. Yeni bir imaja kavuşan Türkiye, bu potansiyeli değerlendirmeli. Bir araştırmaya göre, Türkiye’ye 5 kezden fazla gelen Almanların yüzde 72’si AB’ye girmesini istiyor. 2-5 kez arasında gelen Almanların yüzde 60’ı, ilk kez gelenlerin de yüzde 53’ü, Türkiye’nin bir Avrupa ülkesi olduğunu kabul edip, AB’ye girmesini istiyor. Türkiye’ye hiç gelmemiş Almanların ise yalnızca yüzde 20’si AB’ye girmesine olumlu bakıyor.”

       Öger, Hükümetin turizm sektöründen elde edilen gelirin bir bölümünü altyapı için harcaması gerektiğini de kaydetti.

       Öger, esnafa da büyük görev düştüğüne dikkati çekerek, turistin zorla dükkana çağrılmaması ve taciz edilmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Ntv

Almanya’nın en büyük tur operatörlerinden Öger Tours Başkanı Vural Öger Bu yıl Türkiye’nin tarihinin en güzel turizm sezonunu yaşayacağını...