Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Olimpiyatevi Gençlik Merkezi hizmete girdi

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 834
48
Olimpiyatevi Gençlik Merkezi hizmete girdi

Devlet Bakanı Fikret Ünlü’nün, İstanbul Valisi Erol Çakır’ın ve Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci’nin katılımıyla Avcılar&...


Devlet Bakanı Fikret Ünlü, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Açılan her tesis zamanla kapatılacak birer hapishane ve hastane demektir“ dedi. Ünlü, 17 Ağustos depreminin ardından Avcılar‘da dolaştıkları günü hatırladığını belirterek, “Allah bir daha böyle felaketler göstermesin. O zamanlar herkes acaba ne yapılabilir diye düşünüyordu. Biz de gençlerimize yararlı olabileceğine inandığımız gençlik merkezlerini açmaya karar verdik. Bu tesis, gençlerimize ve Avcılar halkına hayırlı uğurlu olsun“ diye konuştu. Türkiye‘nin 36 milyonluk genç nüfusa sahip olduğunu ve en azından bu sayının 10 Avrupa ülkesinin toplam nüfusundan fazla olduğunu kaydeden Ünlü; “Bu hem sevindirici, hem de korkutucu bir durum. Gençler, aldıkları eğitim dışındaki yaşamlarında kötü alışkanlıklar edinebilir. Bizler de bu kötü alışkanlıkları edinmemeleri için ve genç nüfusumuzu iyi bir şekilde yetiştirmek amacıyla böylesine spor tesisleri açmaya çalışıyoruz. Vücudun sağlığı, fikrin berraklığını sağlar. Ulu önderimiz Atatürk‘ün dediği gibi, tasada, kederde ve kıvançta ortak bir toplum yaratmalıyız. Bizler de yaşadığımız yüzyılın en büyük depreminin ardından böyle davranarak ayakta kalabildik“ şeklinde konuştu.

       

VALİ ÇAKIR: BU TÜR TESİSLERİ ÇOĞALTACAĞIZ

       İstanbul Valisi Erol Çakır ise Olimpiyatlar’a aday 5 kentten biri olan İstanbul‘da böyle bir tesis açmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Bir ülkenin asli unsurunun kendi insanları olduğunu vurgulayan Vali Çakır; “İyi yetiştirilmiş insanlar o ülkenin en büyük değeridir. Türkiye‘de bu konuda büyük gayretler sarfediyor. Atatürk‘ün istediği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda vargücümüzle çalışıyoruz. Valilik olarak, bu tür gençlik merkezlerinin çoğalması için elimizden geleni yapacağız“ diye konuştu. Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci ise 8 ayrı branşta eğitim yapacak gençlik merkezinin, Avcılar‘daki genç nüfusun her zaman hizmetinde olacağını kaydetti.

       

TESİSİN ÖZELLİKLERİ

       İki katlı inşa edilen Avcılar Olimpiyatevi Gençlik Merkezi‘nin birinci katında danışma, santral, spor salonu, soyunma odaları ve 4 eğitim odası ile bir kafeterya bulunyor. 2. katında toplam 14 eğitim odası ve iki kafeteryası olan merkezin spor salonunda, baskatbol, voleybol, cimnastik, masa tenisi ve güreş branşlarında faaliyet gösterilecek. Bu arada resim-müzik gibi kültürel etkinliklerin de gerçekleşeceği merkezde, 10 adet de bilgisayarın mevcut olduğu bildirildi.

       

BAKAN ÜNLÜ, TESİSİ GEZDİ

       Bakan Ünlü, açılış töreninin ardından tesisisin tüm odalarını tek tek dolaştı. Resim çalışması yapan öğrencilerle yakından ilgilenen Ünlü, bir öğrenciyle masa tenisi oynadı ve satranç oynayan gençlere de yapacakları hamleler konusunda uyarılarda bulundu. Öte yandan, folklor ekipleri ve çocuk halk korosu da birer gösteri yaptı. Daha sonra bakan Ünlü ve beraberindeki heyet, kıyıda yeni açılan Avcılar Beledipesi Sosyal Tesisleri‘ni gezdi.

       

Ntv

Devlet Bakanı Fikret Ünlü’nün, İstanbul Valisi Erol Çakır’ın ve Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci’nin katılımıyla Avcılar&...