Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Pamukbank Ege Müdürüne gözaltı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 44
9
Pamukbank Ege Müdürüne gözaltı

Pamukbank Ege Bölge Müdürü Erol Ergin (51), İzmir’de gözaltına alındı....


Yönetimi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilen Egebank’la ilgili soruşturmayı yürüten İstanbul DGM Cumhuriyet Savcılığı, bankanın eski yönetim kurulu üyesi Aydoğan Semizer hakkında “yakalama emri” çıkarttı.

       Aynı zamanda avukat olan Egebank’ın eski yönetim kurulu üyesi Aydoğan Semizer hakkında, ifadesinin alınabilmesi amacıyla soruşturma savcısı Ercan Cengiz’in çıkarttığı “yakalama emri”, gereğinin yapılması amacıyla ilgili yerlere gönderildi.

       Semizer, “Teşekkül oluşturarak Türk Ticaret Bankası’nın resmi ihalesine fesat karıştırmak” suçundan İstanbul 5 No’lu DGM’de, işadamları Erol Evcil, Korkmaz Yiğit, Hayyam Garipoğlu ve Mehmet Emin Cankurtaran’ın da aralarında bulunduğu 9 sanıkla birlikte tutuksuz olarak yargılanıyor. Aydoğan Semizer’in ayrıca, “Hizmet yoluyla emniyeti suiistimal” suçundan bankanın eski sahibi Yahya Murat Demirel’in de aralarında bulunduğu 7 sanıkla birlikte 1 ile 5 yıl arasında hapis cezası istemiyle Şişli 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz olarak yargılanması sürüyor.

       

YENİ GÖZALTINA ALINANLARIN KİMLİKLERİ

       Bu arada, İstanbul Mali Şube Müdürlüğü’nce bugün gözlem altına alınan kişilerin, Egebank’ın eski Genel Müdürü Şükrü Esat Erkuş, eski Genel Müdür Yardımcısı Ali Ertunç Yalçın ve eski Yönetim Kurulu üyesi Pembe Jale Oktay ile banka eski görevlilerinden Yıldız Arkadaş, Fettan Kont, Aydın Aydemir, Atilla Ersoy, Şakir Gülen, Muzaffer Aygün, Özkul Arkadaş, Ömer Özbay, Ogün Öztürk ve İlhan Okay oldukları öğrenildi. Sorgularının tamamlanması için polise 4 gün gözaltı süresi verilen bu kişilerden Pembe Jale Oktay, “Kasırga operasyonu” kapsamında da gözlem altına alınmış ve 16 Eylül 2000 tarihinde tutuklanması istemiyle sevk edildiği Ankara 2 No’lu DGM Yedek Hakimliği’nce serbest bırakılmıştı.

       Oktay, aynı zamanda “Hizmet yoluyla emniyeti suiistimal” suçundan bankanın eski sahibi Yahya Murat Demirel’in da aralarında bulunduğu 7 sanıkla birlikte Şişli 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 1 ile 5 yıl arasında hapis cezası istemiyle tutuksuz olarak yargılanıyor.

       

Ntv

Pamukbank Ege Bölge Müdürü Erol Ergin (51), İzmir’de gözaltına alındı....