Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

PFDden Kulüpler Birliğine tepki

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 549
72
PFDden Kulüpler Birliğine tepki

Profesyonel Futbolcular Derneği, Kulüpler Birliği‘nin yabancı futbolcu sınırlandırılmasının kaldırılması önerisine karşı çıkıyor....


Türkiye‘nin ekonomik sıkıntı içinde olduğu bir dönemde, yabancı oyuncu sınırlandırmasının kaldırılmasının istendiğini kaydeden Şeren, “Birinci Lig kulüplerimizden hangisi bu yıl 5 artı 1 kuralını uyguladı. Çünkü paraları yok. Demek ki bazı kulüp başkanlarının menfaatleri yabancı oyuncu sınırlandırmasının kaldırılmasında“ görüşünü dile getirdi.

       

YABANCI PAZARLIĞI

       Futbol Federasyonu ile 1. Futbol Ligi takımları yönetimlerinin oluşturduğu “ Kulüpler Birliği” arasında, “Yabancı Pazarlığı” yeniden başlıyor. Kulüpler, 2001-2002 futbol sezonundan başlamak üzere, “sözleşme imzalanacak yabancı futbolcu sayısının serbest bırakılması, sahadaki yabancı sayısının sınırlı tutulması” teklifi ile masaya oturma hazırlığı yapıyor. Sahaya çıkartılacak futbolcu için, “sözleşmeli yabancılardan dilendiği an değiştirerek yararlanabilme” isteği de söz konusu.

       Kulüpler, bu çalışma doğrultusunda, Futbol Federasyonu’ndan çarşamba günü yapılması planlanan ve yeni sezona yönelik konuların görüşüleceği toplantıyı ertelemesini istediler.

       

SAKINCALARI TARTIŞILIYOR

       Futbol Federasyonu, kulüplerin söz konusu eğilimini “Menajerliğe soyunma” olarak da yorumluyor. Kulüplerin, uluslararası boyutlu taramalarla bünyesine dahil edeceği futbolcu sayısındaki şişkinliğin yaratabileceği sakıncaları tartışılıyor. Kulüpler Birliği endişelere, “Kullanmadığımı yurtiçi veya dışına kiralar ya da satarım. Ülke ekonomisine de katkısı olur” açıklamasını getiriyor.

Ntv

Profesyonel Futbolcular Derneği, Kulüpler Birliği‘nin yabancı futbolcu sınırlandırılmasının kaldırılması önerisine karşı çıkıyor....