Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Riderdan disiplin sözü

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 255
50
Riderdan disiplin sözü

Lakers’ın yeni transferi Isaiah Rider hayatını düzene sokacağını ve antrenmanlara ve maçlara zamanında geleceğini söyledi....


Rider’ın yeni evi, hem Lakers’ın antrenman salonuna hem de maçlarını yaptığı Staples Center’a yakın olacak. Rider geç kalma problemleri hakkında şöyle konuştu: “Evden 20-25 dakika daha erken çıkacağım ve bu hayatımda açtığım yeni beyaz yaprağın en önemli parçası olacak.”

       Rider’ın antrenmanlara ve maçlara geç kalması 7 yıllık NBA kariyeri boyunca başına dert oldu. 1993 yılında Minnessota’yla yaptığı ilk NBA antrenmanına dahi geç kalan basketbolcu, bu alışkanlığını Portland ve Atlanta takımlarında da devam ettirdi.

       Lakers genel menajeri Mitch Kupchak, Rider’ın transferi hakkında şöyle konuştu: “Miami’nin 2.25 milyon $’lık teklifini kabul etmeyip, minimum ücreti alacağı LA Lakers’a gelmesi, onun içtenliğini ve samimiyetini ispat ediyor”.

       29 yaşıdaki Rider, Lakers’tan bir yıl için 736.000 $ alacak. Bu NBA’de 7 yıl forma giymiş oyunculara verilebilecek en düşük rakam. Isaiah Rider, Lakers’a gelme kararını verirken hiç zorlanmadığını belirtti. “Benim için para önemli değildi. Bu fırsatı es geçemezdim. Burada yıldız oyuncular, kaliteli yedekler ve NBA’in en iyi basketbol organizasyonu var.”

       

RİCE’IN DURUMU BELİRSİZ

       Gelen menajer Kupchak, Rider’ın gelişiyle Rice’ın gönderilmesinin kesinleştiği iddialarına açıklık getirmedi. “Rice’ın takımda kalması pek olası değil. Ama kesinlikle gönderilecek de diyemem. Bu durumu bir matematik denklemine benzetiyorum. Denklemin bir yarısı biziz, diğer yarısı Rice. Eğer eşitliği sağlarsak, takımda kalacaktır, aksi takdirde gönderilecektir.”

Ntv

Lakers’ın yeni transferi Isaiah Rider hayatını düzene sokacağını ve antrenmanlara ve maçlara zamanında geleceğini söyledi....