Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Sanal güvenlik gücü kuruldu

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 323
75
Sanal güvenlik gücü kuruldu

Türkiye’nin ilk sanal güvenlik firması İnfonet, müşterilerinin bilgi ve ağ güvenliğini Hacker’lara karşı koruyor...


Resmi kurumlar içinde güvenlik konusunda en ciddi kurumun askeri birimler olduğunu belirten Sağbilge, “Diğer kuruluşlar da güvenliğin ne kadar ihtiyaç olduğunu farkettiler. Son zamanlarda açılan tüm devlet ihalelerinin mutlaka güvenlik bacağı var veya tek başına güvenlik ihaleleri açılıyor” dedi. İnternetin herkese açık bir platform olduğuna işaret eden Sağbilge, şöyle devam etti:

       “Ben hafta sonu sörf yaparken 7 farklı noktadan saldırı aldım. Bunlar Hacker’lerin, daha doğrusu Hacker’cıkların yaptığı şeyler. Gerçek Hacker’ler önce araştırma yaparlar, bağlantıları araştırır ve tek tek makinalar üzerinde değil direkt network’ler üzerinde çalışırlar. Çünkü daha yüksek seviyede koruma olan yerlere girip egosunu tatmin etmek ister. Hacker’cıklar ise reklam peşinde.”

       

TÜRKİYE’DEKİ HIZ, HACKER’LER İÇİN YAVAŞ

       Hacker’lerin Türkiye’de çok yoğun işlem yapmamasının sebebinin bant genişliği konusuyla ilgili olduğunu vurgulayan Sağbilge, bant genişliği ve bunun sonucu olarak hızın artmasından sonra yurtdışından saldırılar olabileceğini söyledi.

       Sağbilge, “Siz, 2 MB’lik hatlarla internet bankacılığı yapmaya başlayın, bakın nasıl geliyorlar. Hız önemli. Telekom bu alanda yatırım yapmalı, bant genişliği artırıldıkça performans artar. Artık hayatımızın her alanına girdi internet. Amerikan Havayolları, internet hizmeti sunan serverlerinin 1 saat kapalı kalması nedeniyle 1 milyon dolar zarar etti” diye konuştu.

       

SİTELERE SALDIRI

       Türkiye’nin ilk Firewall (Güvenlik duvarı), Ağ Güvenlik Taraması, Güvenli Tanılama Sistemi ve Güvenli Özel Sanal Ağ Sistemi’ni uygulayan İnfonet, hizmet verdikleri kuruluşları, sistemlerindeki açıkları ortaya çıkararak tehditlerden koruyor ve gerekli önlemleri sunuyor.

       Aşamalı bir sistem içinde şirketlerin güvenlik zaaflarını değerlendiren firma, Infosecure metodu ile sistem hakkında potansiyel bir saldırgan tarafından ne kadar bilgi toplanabileceğini ve kurumun güvenlik organizasyonu ilgili bilgiler topluyor.

       Ekip, kurum ve sistemle ilgili bilgiler toplandıktan sonra sistemdeki potansiyel zayıf noktaları tespit etmek için hedef sistemlere saldırı düzenliyor.

       Daha sonra sistemdeki açıkları tespit eden Infosecure ekibi, güvenlik açıkları ve önlemleri müşteri ile birlikte inceleyip kurumsal önceliklerin belirlenmesini hedefleyen aksiyon planı öneriyor.

       İnfonet, hizmet verdiği kurumun talebi doğrultusunda saldırı ya da sızmanın nereden ve kim tarafın yapıldığını da araştırıyor.

       Şirketin hizmet verdiği kuruluşlar arasında Doğan Online, Comnet, Yapı Kredi Bankası, Koç-Net, Vestel, Finansbank, Demirbank, Akbank, Havelsan, Hürriyet, Bayındırbank, Honda, Takasbank, Başarı Elektronik, Alcatel, Mashall ve Boyner Holding de yer alıyor.

Ntv

Türkiye’nin ilk sanal güvenlik firması İnfonet, müşterilerinin bilgi ve ağ güvenliğini Hacker’lara karşı koruyor...