Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Şapkada eroin yakalandı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 637
106
Şapkada eroin yakalandı

Şapkasında gizlediği bir miktar eroinle Atatürk Havalimanı’ndan yurtdışına çıkmaya kalkışan Rus uyruklu bir kadın ile 4 suç ortağı yakalandı....


Arama sırasında şapkasına gizlenmiş olarak 3 gram eroin maddesi çıkan Kotaneva, polis tarafından gözlem altına alınarak İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Rusya’da sualtı ürünleriyle ilgili eğitim aldığı öğrenilen Kotaneva’nın, uyuşturucu maddeleri 1 İranlı ile Gürcistan uyruklu 3 kişiden aldığı belirlendi.

        Bunun üzerine kimlikleri belirlenen bu kişiler de, Fatih’teki bir eve düzenlenen operasyonda gözlem altına alındı. Baskın sırasında polisi karşısında gören yabancı uyruklu kişilerin kaçmak için evlerin 2. katından atladıkları ve düşme sonucu yaralanarak dışarıda bekleyen polisler tarafından yakalandıkları öğrenildi.

       

DİĞER OPERASYONLAR

        Bu arada, Güngören’de düzenlenen ayrı bir operasyonda da, İran üzerinden Türkiye’ye soktukları eroini Hollanda’ya göndermeye çalıştığı belirtilen Halil İbrahim Gürsel’in de aralarında bulunduğu 5 kişi yakalandı. Uyuşturucu maddeyi bir otomobilin gizli yerlerine sakladıkları anlaşılan Gürsel ve arkadaşlarının gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda, 17 kilogram eroin maddesi ele geçirildi. Beyoğlu’nda gerçekleştirilen başka bir operasyonda da, kokain kullandıkları anlaşılan 5 kişi, 1 gram kokain ve 2 adet ruhsatsız tabancayla birlikte gözlem altına alındı. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler ile bunların naklinde kullanılan 4 adet otomobil ve 2 adet ruhsatsız tabancanın Türkiye’deki piyasa değerinin yaklaşık 500 milyar lira olduğu bildirildi.

       

Ntv

Şapkasında gizlediği bir miktar eroinle Atatürk Havalimanı’ndan yurtdışına çıkmaya kalkışan Rus uyruklu bir kadın ile 4 suç ortağı yakalandı....