Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Şaron Avrupada soğuk karşılandı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 884
49
Şaron Avrupada soğuk karşılandı

6 Temmuz—  Önce Almanya Başbakanı Gerhard Schroeder’e ardından da Fransa Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’na İsrail’in “k...


Fransa Başbakanı Lionel Jospin, Şaron’la yaptığı görüşmeden sonra, “İsrail’le ilgili görüşlerimizi en açık bir şekilde ifade ettim. Belki Filistin’le İsrail arasında tam anlaşma sağlanamaz ama karşılıklı bir anlayış olduğundan eminim” dedi.

       İsrail ve Filistin güvenlik yetkilileri bugün bir araya geldiler ancak Filistinli yetkililer aylardır süren şiddet olaylarının sona erdirilmesine yönelik girişimler konusunda çok az umutlular.

       Filistinli bir güvenlik yetkilisi, “Taleplerimiz çok açık: Saldırılara, ablukaya bir son verilmesini istiyor. Bunlar güvenlik görüşmeleriyle aynı anda olmalı” dedi.  Ortadoğu haberleri•İsrail ordusunun yetkileri genişletildi•Chirac'tan Şaron'a: Rapor uygulansın
       Üç haftalık ateşkes yürürlüğe girerken, Avrupa’da destek araya Şaron, Almanya Başbakanı Gerhard Schroeder ve Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’a İsrail’in “kendi kendini savunma hakları”ndan söz etti.

       Ancak Fransa Başbakanı Jospin, İsrail’den isteklerinin barış yolunu tıkayabileceğini söyledi.

       Ortadoğu’da ise İsrail ordusunun bir nişancısı taş atan Filistinli gençlere ateş etti ve birini ağır yaraladı.

       Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan ve ABD yetkilileri dün yaptıkları açıklamalarda İsrail ordusuna, Filistinli şüphelilere ateş etme yetkisi tanınmasını eleştirmişlerdi.

       

       

Ntv

6 Temmuz—  Önce Almanya Başbakanı Gerhard Schroeder’e ardından da Fransa Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’na İsrail’in “k...