Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Schumi istemezse Barrichello zafer kazanamaz

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 108
28
Schumi istemezse Barrichello zafer kazanamaz

25 Mart—  Jaguar’ın hırçın pilotu Eddie Irvine, Ferrari’nin Brezilyalı sürücüsü Rubens Barrichello’nun, ancak Michael Sch...


Barrichello’dan önce Ferrari’de Michael Schumacher’in takım arkadaşı olan ve Alman pilotun geçimsiz olduğunu her fırsatta yineleyen Irvine; “Rubens Barrichello, sadece Alman pilotun yarışmadığı zamanlarda onu yenebileceğinin farkında olmalı” şeklinde konuştu.

       

SÖZLEŞME ÇIKMAZI

       Maranello’da dört yıl kalan Irvine’ın kontratında, şartlar ne olursa olsun Michael Schumacher’in takımdaki ağırlığını kabul ettiğini onaylar bir madde yer almaktaydı. En sonunda bu “görev”inden yorulan Eddie Irvine, geçen yıl Ferrari’yi bırakarak Jaguar’a geçti.

       Rubens Barrichello’nun, Ferrari ile Irvine’a göre daha esnek bir sözleşmesi var. Kuşkusuz Barrichello’nun Schumacher’in üstünlüğünü peşinen kabullenir gözükmüş olmasının da bu sözleşmede etkisi büyük. Şimdiye kadar, Brezilyalı pilot, Schumacher’i destekler söylemlerde bulundu. Fakat son zamanlarda Rubens Barrichello, takım arkadaşının egemenliğini kabul etmediğini gösterir söylemlerde bulunuyor.

       

TEK ZAFER HOCKHENHEİM’DA

       Ferrari ile yarıştığı toplam 19 yarışta, (yarış dışı kaldığı GP’ler dahil) Barrichello’nun tek zaferi 2000 Almanya GP’sinde geldi. Michael Schumacher’in henüz ilk turda yarış dışı kalmasıyla, takım 18. sıradaki Barrichello’ya destek vermeye başladı. Ve Brezilyalı, yüz binlerce seyirciyi kendisine hayran bırakarak Hockhenheim’dan şampiyon olarak ayrıldı.

       

“İZİN VERİRSE KAZANIRSINIZ”       “Michael’i yalnızca pistte olmadığında ya da kazanmanıza izin verdiğinde yenebilirsiniz” diyen Irvine; “Dürüst olmam gerekirse, Barrichello’nun Ferrari ile geçirdiği bir yıldan sonra halâ bunu anlamaması beni şaşırtıyor” şeklinde konuşuyor.

       “1999’da Ferrari’de olduğum zaman, Avustralya GP’sini kazandım; çünkü Michael yarıştan çekilmişti. Zeltweg (Avusturya) ve Hockhenheim’da (Almanya) bacağı sakatlanmış olduğu için, Malezya’da ise kazanmama izin verdiği için kazandım. Eğer Schumacher 1999 Pilotlar Şampiyonluğu ünvanı için orada olsaydı, başka herhangi bir yarış kazanabileceğim konusunda şüpheliyim”. diyen Irvine, Ferrari’deki ikinci adam pozisyonunu bırakıp, Jaguar’a birinci pilot olarak geçti.

       

Ntv

25 Mart—  Jaguar’ın hırçın pilotu Eddie Irvine, Ferrari’nin Brezilyalı sürücüsü Rubens Barrichello’nun, ancak Michael Sch...