Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Sıkı dostlar Hamlette çarpıştı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 431
88
Sıkı dostlar Hamlette çarpıştı

17 yıllık dost olan Magnus Norman ve Thomas Enqvist, Hamlet Kupası finalinde karşılaştılar. Maçı 3-1 kazanan Norman, buruk sevincini izleyicilerden gi...
       

ÜZGÜN ŞAMPİYON

       17 yıllık dost olan ikilinin maçı; 26 yaşındaki Enqvist, karşılaşmadaki 13. çift hatasını yaptığında Norman’ın şampiyonluğu ile sona erdi. Fakat genç oyuncu; zaferi arkadaşın karşı kazanmış olmasına üzülmüş olsa gerek, şampiyonluğuna sevinmiş gibi görünmüyordu. “Sonunda onu yenebilmiş olmak çok güzel bir duygu. Fakat bu şekilde onu yenmek istemezdim. Bunun tenis olduğunu biliyorum fakat bugün gösterdiğinden daha iyi bir tenisçi” şeklinde konuşan Norman, hem arkadaşının çift hatalarını savundu hem de buruk bir sevinç yaşadığını göstermiş oldu.

       24 yaşındaki Magnus Norman, Enqvist’e göre üstün olduğu ilk setlerdeki gücünü, karşılaşmanın yarısında kaybetmeye başladı.

       Maçın ikinci setinden itibaren bacağındaki krampla uğraşmak zorunda kalan Enqvist, ATP turlarının görevlisinden yardım istemek zorunda kaldı. Bacağındaki ağrının da etkisiyle yaptığı üstüste hataları telafi etmeye çalışan Enqvist, genç raketi oldukça zorladı. İlk seti, rakibinin servislerini kırarak 6-3 alan Norman, ikinci sette Enqvist karşısında oldukça zorlandı. İkinci sette, tie-break’i kaybeden Norman, üçüncü sette toparlandı. Genç raket, tekrar tie-break’e giden oyunu 3-1 kazanarak tekrar şampiyon oldu. Amerika Açık Tenis Turnuvası’nın 3 numaralı seribaşı Norman, final karşılaşmasında, 24 çift hata yaptı.

       

İSVEÇ GELENEĞİ

       Hamlet Kupası’nda “İsveç geleneği”ni devam ettiren ikili, seyircilere oldukça zevkli bir karşılaşma izlettirdiler. Kupaya daha önce sahip olan İsveçliler arasında yıldız isimler Björn Borg ve Stefan Edberg de yer alıyor.

       

Ntv

17 yıllık dost olan Magnus Norman ve Thomas Enqvist, Hamlet Kupası finalinde karşılaştılar. Maçı 3-1 kazanan Norman, buruk sevincini izleyicilerden gi...