Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Stelmahers: Türkiye favori

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 350
20
Stelmahers: Türkiye favori

Pınar Karşıyaka’nın Letonyalı milli oyuncusu Stelmahers, Türkiye’yi şampiyonanın favorisi görüyor; “Türkiye’nin grubunda bizim...


1 yıldır Türkiye’de bulunduğunu ve Türk basketbolunu çok iyi tanıdığını kaydeden Stelmahers, Hidayet Türkoğlu ve İbrahim Kutluay’ın hayranı olduğunu ve oynadıkları liglere bakıldığında Türkiye’nin basketbolda nerelere geldiğinin rahatça görülebildiğini bildirdi.

       Stelmahers, şöyle konuştu; “Grubumuzda Türkiye ve Letonya’nın yanı sıra Slovenya ve İspanya bulunuyor. İspanya da gerçekten çok güçlü bir ekip. Ama biz Türkiye’nin ardından 2. sırada yer almaya çalışacağız ve ancak bunu başarabiliriz. Bu kadar yetenekli oyuncuları birarada bulunduran Türkiye’nin, çok iyi bir antrenörle grubu ilk sırada tamamlayacağına inanıyoruz.”

       

ÇOK SERT MAÇ OLACAK

       Türkiye’yi kesin favori olarak gördüklerini, ancak bunun maçı bırakacakları anlamına gelmeyeceğini belirten Letonyalı oyuncu, “Şunu söyleyebilirim ki, çok sert bir maç olacak. Türkiye’ye öyle kolay kolay teslim olmayacağız” dedi.

       Stelmahers, şunları söyledi; “Biz halen ABD’de oynayan 2 genç oyuncumuzu bekliyoruz. Deneyimli oyuncu sayımız çok az. Bu nedenle Letonya, özellikle pota altlarında etkili olmaya çalışacaktır. Türkiye’nin deneyimi karşısında ise işimiz gerçekten çok zor. Biz İspanya’yı yenip, Türkiye’nin ardından 2. sıraya yerleşmeyi umuyoruz.”

       

TÜRKİYE LİGİ, AVRUPA’NIN EN ZOR LİGLERİNDEN

       Stelmahers, Türk Milli Takımı’na karşı en son 2 yıl önce oynadığını ve yenildiklerini anlatarak, “Gerçekten çok hızlı basketbol oynayan Türkiye karşısında zor anlar yaşamıştık” dedi.

       Dış şutların bu tip şampiyonalarda çok önemli olduğunu vurgulayan Stelmahers, “Eğer Türkiye, bu açığını da kapatırsa, şampiyonayı çok iyi bir yerde tamamlar. Zaten Türkiye Ligi, Avrupa’nın en zor liglerinden birisi. Biz Letonya olarak Türkiye’deki şampiyonada deneyim kazanmaya çalışacağız” diye konuştu.

Ntv

Pınar Karşıyaka’nın Letonyalı milli oyuncusu Stelmahers, Türkiye’yi şampiyonanın favorisi görüyor; “Türkiye’nin grubunda bizim...